بلندگو اکتیو

نمایش 1–20 از 124 نتیجه

بلندگو اکتیو

RCF ART-745-MK5

بلندگو اکتیو

RCF ART 910-A

بلندگو اکتیو

RCF ART 912-A

بلندگو اکتیو

RCF ART 915-A

بلندگو اکتیو

RCF ART-935-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 915-SMA

بلندگو اکتیو

RCF NX 912-SMA

بلندگو اکتیو

RCF NX 10-SMA

بلندگو اکتیو

RCF NX 12-SMA

بلندگو اکتیو

RCF NX 15-SMA

بلندگو اکتیو

RCF NX 32-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 45-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 912-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 915-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 985-A

بلندگو اکتیو

RCF NXL 24-A MK2

بلندگو اکتیو

RCF NXW 44-A

بلندگو اکتیو

RCF NXL 44-A MK2

بلندگو اکتیو

RCF NX 932-A

بلندگو اکتیو

RCF NX 945-A


باند اکتیو

آنچه برای خرید باند اکتیو باید بدانید

باند اکتیو یا فعال، اسپیکری است که یک آمپلی فایر یا تقویت کننده داخل خودش دارد. در این اسپیکر یک سیگنال صوتی نیاز داریم که از طریق میکسر یا از هر طریق دیگری می‌تواند وارد این آمپلی فایر شود و بعد از وارد شدن در این اسپیکر اول به سمت کراس اور می‌رود و بعد از تفکیک شدن، آمپلی فایر آن را تقویت می‌کند و از طریق تیوتر ووفر صدا پخش می‌شود.

پس برخلاف باندهای پسیو که اول سیگنال قوی می‌آید و بعد تفکیک می‌شود در اسپیکر اکتیو اول صدا تفکیک و بعد تقویت می‌شود.

اسپیکر اکتیو
باند اکتیو ارزان

اتصالات در باند اکتیو

فیش‌های اتصالی بلندگو اکتیو مثل فیش‌های میکروفون است XLR یا بنون است. چون این باندی است که سیگنال صوتی دریافت می‌کند نه قدرت صوتی. برای همین هم یک کابل نازک میکروفونی که بتواند سیگنال صوتی را انتقال بدهد نیاز دارد.

معمولا از کابل سیگنال، شامل دو خط و یک شیلد که همان کابل میکروفون معروف است، برای اتصال استفاده می‌شود. یعنی اتصال این اسپیکرها به میکسر از طریق همان کابل میکروفون قابل برقراری است.

بلندگو اکتیو
خرید اسپیکر اکتیو

قیمت باند اکتیو

باند اکتیو نسبت به باندهای پسیو گران‌تر است. چون داخل آن آمپلی فایر دارد و طبیعتا باید نسبت به باند پسیو هم‌رده‌ی خود گران‌تر باشد.

مزایای بلندگو اکتیو

همان عاملی که باندهای اکتیو را گران‌تر می‌کند قابلیت‌هایی هم به آن می‌دهد. داشتن آمپلی فایر داخلی به باند اکتیو این امکان را می‌دهد که بتواند با بلوتوث، فلش، وای فای و روش‌های دیگری که از آن می‌توان صدا پخش کرد کار کند. آمپلی فایر داخلی در اسپیکر اکتیو می‌تواند صدا را تقویت کرده و پخش کند.

محدودیت‌ها و معایب باند اکتیو

امکان تعویض و ارتقای آمپلی فایر وجود ندارد چون این آمپلی فایر فقط برای این اسپیکر ساخته شده است و نمی‌شود ارتقا داد و آمپلی فایر قوی‌تر و بهتری برای کار تهیه کرد.

حتما برای فعال کردن آمپلی فایر داخلی اسپیکر نیاز به برق داریم.

باند اکتیو ارزان
قیمت باند اکتیو

نکات خرید باند اکتیو

1- سایز تیوتر ووفر

قبل از خرید باند اکتیو باید سایز تیوتر ووفر را نسبت به کار خودمان بسنجیم و انتخاب کنیم. رنج فرکانسی باند و توان فرکانسی آن عامل مهمی برای تعیین نوع اسپیکر اکتیوی است که می‌خواهید بخرید. توان باند را حتما باید بدانیم. اس پی ال و پرتاب صدا را حتما باید موقع خرید بسنجیم و زاویه پوششش را حتما ببینیم.

2- محل نصب باند

باند اکتیو می‌تواند شامل باندهای دکوراتیو، باندهای خانگی یا پرتابلی و بطور کلی هر باندی که داخل خودش یک آمپلی فایر دارد بشود.

3- سایز اسپیکر

بلندگو اکتیو هم مثل باندهای دیگر سایزهای مختلفی دارد که از کوچک‌ترین سایز‌ها شروع می‌شود تا سایزهای 12، 15 یا 18 اینچ.

4- فول رنج، تو وی، تری وی و فوروی

از لحاظ ساختاری مثل باندهای پسیو باندهای اکتیو هم باندهای فول رنج ، two way و three way و four way دارد.

باندهای فول رنج شامل یک ووفر است برای پخش کردن صدا و همان ووفر حالت میدرنج صدا دارد و کل صدا از طریق آن پخش می‌شود.

خرید باند اکتیو
آنچه باید پیش از خرید باند اکتیو در نظر داشته باشیم

جمعبندی

باند اکتیو با باند پسیو این تفاوت را دارد که داخل خودش دارای یک آمپلی فایر است. این ویژگی مزایا و معایبی را برای یک اسپیکر اکتیو بوجود می‌آورد. از جمله مزایای این آمپلی فایر داخلی عدم نیاز به آمپلی فایر جدا، قابلیت وصل از طریق بلوتوث، وای فای و ... است. در مقابل همین ویژگی باعث می‌شود باند اکتیو سنگین‌تر از باند پسیو باشد و قیمت باند اکتیو از باند پسیو بیشتر باشد.

قیمت باند اکتیو
قابلیت های بلندگوی اکتیو

اگر تصمیم به خرید باند اکتیو دارید نکاتی هست که حتما باید در نظر داشته باشید. تعیین نوع باند اکتیوی که می‌خرید بستگی به نوع کاربری شما دارد. انواع باند اکتیو با توجه به محل نصب، سایز اسپیکر، سایز تیوتر ووفر و انواع مختلفی مثل فول رنج، تو وی، تری وی و فوروی از هم متمایز می‌شوند. در این مقاله سعی کردیم بطور خلاصه به نکاتی که هنگام خرید باند اکتیو مد نظر داشته باشید اشاره کنیم. در صورتیکه سؤالات دیگری درباره انواع باند اکتیو، مدل‌ها، برندها یا قیمت باند اکتیو دارید کافیست با متخصصین ما تماس بگیرید تا پاسخ خود را دریافت کنید. نظر شما درباره باند اکتیو چیست؟ در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

انواع باند اکتیو
باند اکتیو چیست؟
×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×