بلندگو پسیو

نمایش 1–20 از 73 نتیجه


باند پسیو

آنچه باید هنگام خرید باند پسیو بدانید؛ مزایا و معایب

باند پسیو نوعی از اسپیکر است که به تنهایی هیچ‌کاری انجام نمی‌دهد باید یک دستگاه خارجی و جدا از اسپیکر باید باشد تا آن را راه‌اندازی کند. دقیقا به همین دلیل به آن اسپیکر پسیو یا غیرفعال می‌گویند.

دستگاه خارجی که بلندگو پسیو را به صدا در می‌آورد می‌تواند یک آمپلی فایر یا پاور باشد. این اسپیکر با یک سیگنال صوتی تقویت شده از طریق همان پاور یا آمپلی فایر فعال می‌شود و این قدرت به کراس اور ارسال می‌شود تا صدا داخل کراس تفکیک شود و از بلندگو ها خارج شود.

باند اسپیکر پسیو می‌تواند باند محبوبی باشد بخاطر وزن کمترش نسبت به باندهای اکتیو حمل و نقل راحتی برای صدابردارد دارد.

باند پسیو ارزان
بلندگوی پسیو

نصب باند پسیو

برای نصب اسپیکر پسیو نیاز به یک کابل دو رشته بسته به متراژ آن و مدل باند که وصل می‌کنید است که باید تمام مس باشد و هرچه مس خالص‌تر باشد کیفیت آن بهتر است.

نصب این نوع از باند بخاطر دستورالعمل‌های خاصی که دارد مثل نصب سری یا نصب موازی مشکل‌تر از باند اکتیو است. باید زمان نصب حتما به اُهم باند و قدرت آمپلی فایر توجه کنیم که چند اُهم روی چند وات به ما می‌دهد.

مدل فیشی که به باند پسیو می‌خورد معمولا یا اسپیکون است یا بنون (میخی) یا می‌تواند ترمینالی باشد که بستگی به شرکت سازنده دارد.

قیمت باند پسیو

از نظر قیمتی نیز معمولا باندهای پسیو ارزانتر از باندهای اکتیو هستند. برای اطلاع از جزئیات قیمت باند پسیو در انواع و برندهای مختلف آن با متخصصین ما در اکوسید تماس بگیرید.

اسپیکر پسیو
بلندگوی پسیو در انواع مختلف سقفی، زمینی، دیواری و ... تولید میشود

انواع و ساختار باند پسیو

باندها از لحاظ ساختار می‌تواند به چهار مدل تقسیم شوند.

انواع باند پسیو از نظر تعداد ووفر

باند فول رنج دارای یک ووفر است که وسط آن حالت میدرنج است و همه ی فرکانس‌های صدا از یک‌جا پخش می‌شوند. این مدل معمولا نیاز به کراس اور ندارد؛ چون قرار است که صدا از یک‌جا، بصورت مستقیم و بدون تفکیک از آمپلی فایر انتقال داده شود به اسپیکر و پخش شود. باند پسیو فول رنج، تک‌راه است و صدای بم و زیر و بیس و تریبل و میدرنج  و ... همه از یک ووفر بیرون می‌آید.

باندهای سری تو وی two way یا دوراهه معمولا یک تیوتر و یک ووفر دارند. در این باندها قبل از اینکه صدا بخواهد پخش شود، اول باید صدا نسبت به آن کراس اور باید تفکیک شود.

بلندگو پسیو
ساب ووفر، ووفر، میدرنج و تیوتر

در مقابل باندهای three way معمولا یک تیوتر، یک میدرنج و یک ووفر برای صدای بیس دارند.

بعضی از افراد هم به باندهایی که دبل هست می‌گویند three way، از این جهت که دارای دو ووفر و یک تیوتر هستند و مجموعا سه راهه هستند.

باندهای فوروی four way هم باندهایی هستند که تفکیک صدای خیلی بالاتری دارد و می‌تواند های و های مید و لومید را جدا تفکیک صدا کند. یعنی صدای بم و زیر جدا و صدای میانی باند را از طریق دو کانال برای ما خارج می‌کند.

خرید باند پسیو
باند پسیو

انواع باند پسیو از نظر سایز و محل نصب

باندهای پسیو می‌توانند به شکل‌های مختلفی باشد. مثلا می‌تواند به‌صورت باند سقفی، ستونی، پرتابل، هیئتی، دبل، بزرگ، کوچک و در ابعاد و حجم‌های مختلف؛ شش، چهار، پنج، هشت، ده، دوازده یا پانزده اینچ تهیه و مورد استفاده قرار بگیرد. انتخاب باند پسیو بستگی به ساختار و مدل و فضایی و جایی که قرار است استفاده شود متفاوت است.

انواع اسپیکر پسیو از نظر ساب ووفر و میدرنج

بعضی از باندهای پسیو فقط در داخل خود ساب دارند که به‌عنوان ساب ووفر از آن استفاده می‌شود. این باندها فقط فرکانس‌های بم را می‌توانند اجرا کند. باندهای‌پسیو دیگری هم هستند که فقط میانه‌ی صدا و میدرنج بالایی دارند. بنابراین باندهای پسیو مختلفی وجود دارند که امکانات متفاوتی را ارائه می‌دهند بنابراین هنگام خرید باند پسیو ابتدا باید نیاز خودتان را در نظر بگیرید و با توجه به آن اقدام به خرید کنید.

کراس اور هم وظیفه‌ی تفکیک صدا را انجام می‌دهد و صداهای بم و زیر را تفکیک می‌کند و به ووفر تیوتر ارسال می‌کند.

قیمت باند پسیو
اسپیکر پسیو

خرید باند پسیو چه مزایا و معایبی دارد؟

به علت وزن کم این محصولات نسبت به باندهای اکتیو مرغوبیت بیشتری دارند و صدابردارها از اسپیکرهای پسیو زیاد استفاده می‌کنند.

معمولا سیم‌های بلندگو پسیو، سیم دو رشته‌ایِ برق یا دو رشته‌ایِ مسی است. این کابل همه‌جا در دسترس است. فیش‌های آن هم معمولا اسپیکون یا بنون است.

حین نصب باید حتما دقت کنید که آمپلی فایر یا پاوری که میخرید هم اهم و هم قدرتش به باند پسیوتان بخورد. یعنی مدل انتخاب کردن پاور بستگی به اسپیکرتان دارد که چه واتی و چه اهمی دارد.

از لحاظ قیمتی باندهای پسیو نسبت به باندهای اکتیو ارزانتر هستند.

باند پسیو فقط به‌صورت باند پرتابل نیست. اکثر سیستم‌ها خانگی پسیو هستند. همچنین باندهای دکوراتیو، ستونی یا سقفیِ پسیو هم داریم. بنابراین اقسام مختلفی از باندهای پسیو تولید می‌شوند که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

انواع باند پسیو
اسپیکر پسیو

نکته آخر

برای خرید بلندگو پسیو باید در نظر داشته باشید که این باند‌ها برخلاف باند اکتیو نیاز به یک آمپلی فایر یا پاور دارند که صدا را برای آن‌ها ایجاد کند. باید موقع خرید اسپیکر پسیو در نظر داشته باشید که اهم و ولت آمپلی فایر و اسپیکر پسیو شما باید با هم همخوانی داشته باشد. بسیاری از بلندگوها مانند اسپیکرهای خانگی و ... از نوع اسپیکر پسیو هستند. یکی از مزایای خرید باند پسیو قیمت مناسب‌تر آن نسبت به باند اکتیو است. علاوه بر این باند پسیو وزن کم‌تری هم دارد و برای حمل و نقل مناسب‌تر است. در عین حال نیاز به آمپلی فایر یا پاور را باید مد نظر داشته باشید. از مزایای دیگر باند پسیو کابل‌های آن است که همه‌جا در دسترس است.

انواع مختلفی از باند پسیو تولید می‌شوند که هنگام خرید باید با توجه به نیاز خود به سراغ آن‌ها بروید. انواع اسپیکر پسیو را می‌توان از نظر ووفر، از نظر سایز، از نظر کاربری و ... تقسیم کرد که هرکدام با توجه به نیازهای متفاوتی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اگر سؤالات دیگری درباره قیمت باند پسیو و اکتیو، انواع، مدل‌ها و برندهای مختلف آن‌ها دارید با متخصصین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. نظر خود را درباره باند پسیو در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×