سیستم کنفرانس آنالوگ

هیچ محصولی یافت نشد.

سیستم کنفرانس آنالوگ

مزایا و معایب سیستم کنفرانس آنالوگ چیست؟

برای برگزاری کنفرانس و همایش‌ها معمولا سیستم‌ کنفرانس آنالوگ به دلیل قیمت ارزانی که دارد بیشتر به کار می‌آید. از قدیم تا به حال بیشتر سازمان‌ها برای برگزاری کنفرانس‌هایشان از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند. البته افرادی که به دنبال کیفیت ضبط کنفرانس و نحوه برگزاری آن هستند از سیستم‌های دیجیتال استفاده می‌کنند. سیستم‌های آنالوگ به نسبت دیجیتال محدودیت‌هایی دارد که برای آشنایی با این محدودیت‌ها می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید. در مطلب زیر در مورد سیستم‌های کنفرانس اطلاعات جدید و تازه‌ای را به دست می‌آورید.

تجهیزات کنفرانس انالوگ
مزایا و معایب سیستم کنفرانس آنالوگ چیست؟

سیستم کنفرانس آنالوگ چیست؟

واژه آنالوگ بیشتر افراد را به یاد دوربین‌های قدیمی و لوازم نوستالژی می‌اندازد. به هر سیستمی که با جهان دیجیتال بیگانه‌ است، صفت آنالوگ را نسبت می‌دهند. در وزارت اطلاعات و بخش‌های امنیتی برای برگزاری کنفرانس‌هایشان از سیستم‌ کنفرانس آنالوگ استفاده می‌کنند چون امکان هک کردن و دستبرد را به افراد بیگانه نمی‌دهد. در سیستم‌های کنفرانس آنالوگ سیگنال‌ها با فرم آنالوگ انتقال پیدا می‌کند و امنیت داده‌ها و اطلاعات تضمین می‌شود. ساز و کار سیستم‌های دیجیتال آنالوگ به نسبت دیجیتال آسان‌تر است و هزینه نصب و راه‌اندازی آن آسان است.

مزایا و معایب سیستم کنفرانس آنالوگ چیست؟

پس از ورود سیستم‌های دیجیتال به عرصه صنعت و فناوری، میزان استفاده از سیستم‌های آنالوگ کمتر شد ولی از بین نرفت و همچنان برخی از ارگان‌ها و مشاغل خاص برای برگزاری کنفرانس‌هایشان از سیستم‌های آنالوگ استفاده می‌کنند. سیستم‌های آنالوگ مزایا و معایبی دارد که در ادامه به صورت مفصل به این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

مزایا تجهیزات کنفرانس آنالوگ

  • مجهز به سیستم صدای قوی

سیستم‌ کنفرانس آنالوگ دارای یک سیستم صوتی قوی است و در کنفرانس‌هایی که صدا دارای اهمیت است از تجهیزات کنفرانس آنالوگ استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها برای کاهش نویز و بهبود کیفیت صدا از تجهیزات صوتی جداگانه استفاده می‌کنند و به همین خاطر در کنفرانس‌های مطبوعاتی کاربرد گسترده‌ای دارند.

  • نصب و راه‌اندازی آسان

از مهمترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به نصب و راه‌اندازی آسان آن اشاره کرد. یادگیری نحوه راه‌اندازی این سیستم نیاز به تخصص چندانی ندارد و نیازی نیست که یک مجموعه برای راه‌اندازی سیستم کنفرانس نیروی ماهر استخدام کند به همین خاطر در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

  • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی کار سخت و طاقت‌فرسایی است که نیاز به هزینه زیادی دارد. معمولا افراد برای کاهش هزینه‌ها از سیستم‌های کنفرانس آنالوگ استفاده می‌کنند چون مثل سیستم‌های دیجیتال نیستند و قیمتشان مقرون به صرفه است.

سیستم کنفرانس آنالوگ
معایب برگزاری کنفرانس با سیستم آنالوگ

معایب تجهیزات کنفرانس آنالوگ

  • وجود محدودیت در سیستم‌ کنفرانس آنالوگ

سیستم‌های آنالوگ به نسبت مدل‌های دیجیتال دارای محدودیت‌های بسیاری است. این سیستم‌ها به روش قدیمی طراحی شده‌اند و نبود امکاناتی مثل دوربین‌های هوشمند و سیستم‌های رای گیری باعث شده است که این سیستم‌های قیمت ارزانی داشته باشند و کارایی آن‌ها کمتر باشد.

  • عدم امکان اتصال به کامپیوتر

در این سیستم‌ها امکان اتصال به کامپیوتر وجود ندارد و فرد به راحتی نمی‌تواند فایل‌های مختلف را انتقال بدهد. سیستم‌های دیجیتال به نسبت این سیستم‌ها امکانات گسترده‌تری دارند و به همین خاطر بیشتر در کنفرانس‌ها دیده می‌شود.

با وجود اینکه سیستم‌های آنالوگ به نسبت انواع دیجیتال امکانات کمی دارند ولی هنوز هم بسیاری از افراد و ارگان‌ها برای برگزاری کنفرانس‌های معمولی از این تجهیزات استفاده می‌کنند.

تجهیزات کنفرانس انالوگ
خرید تجهیزات کنفرانس

برای خرید تجهیزات کنفرانس آنالوگ به چه نکاتی توجه کنیم؟

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که هنگام خرید سیستم‌های کنفرانس آنالوگ به سراغ یک گزینه مناسب بروند. گزینه مناسب به این معنی نیست که فرد بهترین جنس با بهترین کیفیت را بخرد بلکه به این معنی است که فرد به دنبال یک محصولی برود که به کارش می‌آید. برای خرید باید به نکات زیر توجه کنید:

  1. محصولی که انتخاب می‌کنید باید با کارایی که از آن انتظار دارید هماهنگ باشد و از قبل هدف خود را برای خرید محصول مشخص کنید.
  2. ابعاد و اندازه سالن برگزاری کنفرانس یکی از گزینه‌هایی است که باید برای خرید سیستم‌ کنفرانس آنالوگ به آن توجه کنید چون نحوه چیدمان و فضای سالن روی انتخاب شما تاثیر می‌گذارد.
  3. میزان کیفیت و وضوح صدا نکته‌ای است که باید هنگام راه‌اندازی سیستم‌ کنفرانس آنالوگ به آن توجه کنید تا کنفرانس به خوبی برگزار شود.
  4. در هنگام انتخاب تجهیزات کنفرانس آنالوگ توجه به تعداد و ظرفیت شرکت کنندگان حاضر در کنفرانس خیلی مهم است. تعداد و میزان کیفیت تجهیزات صوتی بر این اساس تعیین می‌گردد.
  5. طراحی سیستم‎‌های کنفرانس باید کاربردی باشد و طراحی ارگونومیک و نوع قرار گرفتن میکروفون از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتیجه‌گیری

تجهیزات کنفرانس آنالوگ به دلیل اینکه اطلاعات را به صورت آنالوگ منتقل می‌کند برای ارگان‌های نظامی و دولتی مناسب است چون امکان جاسوسی و هک را به افراد بیگانه نمی‌دهد. کنفرانس‌های معمولی برای کاهش هزینه‌های برگزاری کنفرانس برای خرید این تجهیزات پیشقدم می‌شوند. برای خرید سیستم کنفرانس آنالوگ لازم است که تحقیقات جامعی انجام بدهید تا بتوانید تجهیزات مناسب را انتخاب کنید و با کمترین هزینه در محیط مورد نظرتان یک کنفرانس عالی را برگزار کنید. برای مشاوره و مشورت برای خرید تجهیزات کنفرانس آنالوگ با مشاوران فروش اکوسید تماس بگیرید.

شماره تماس

02537724425