بلندگو سقفی بلوتوثی

هیچ محصولی یافت نشد.

اسپیکر سقفی بلوتوثی

برای خرید اسپیکر سقفی بلوتوثی به چه نکاتی باید توجه شود؟

صدای دلنشین موسیقی را در فضای کافه، فروشگاه، رستوران و... شنیده‌اید؟ منبع این صدا از کجاست؟ اگر قرار باشد که در یک فضای کوچک مانند کافه از اسپیکر ایستاده استفاده شود ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. پس چاره چیست؟ بهتر است در این فضاها از اسپیکر سقفی بلوتوثی استفاده شود.

این اسپیکرها انعطاف‌پذیر هستند و به فضای زیادی احتیاج ندارند. انواع مختلفی از بلندگو سقفی در بازار موجود است که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یک مدل را بخرید.

برای اینکه بدانید کدام مدل از اسپیکرهای سقفی مناسب فضای شماست باید به نکاتی توجه کنید. در مطالب امروز قرار است سری به دنیای اسپیکرها زده و مدل پُرطرفدار آن یعنی بلندگو سقفی بلوتوثی را بررسی کنیم. پس اگر طرفدار تکنولوژی هستید، 10دقیقه از وقت خود را همراه ما باشید.

بلندگو سقفی چیست؟

اسپیکرهای سقفی را می‌توان انعطاف‌پذیرترین سیستم صوتی در نظر گرفت. از این اسپیکرها برای پخش صدا در فضاهای کوچک و بزرگ استفاده می‌شود. این اسپیکرها طوری طراحی شدند که با حداقل نویز، بیشترین کیفیت صدا از طریق سقف پخش شود بدون اینکه دیده شوند.

جالب است بدانید که استفاده درست از بلندگو سقفی در دکوراسیون منزل می‌تواند علاوه بر پخش صدای باکیفیت، در زیبایی منزل تأثیرگذار باشد. البته اگر ترجیح می‌دهید که در دکوراسیون منزل شما دیده نشوند می‌توانید از مدل‌های توکار اسپیکر سقفی در سقف کاذب منزل خود استفاده کنید.

از اسپیکرهای سقفی در منزل، مکان‌های تجاری مانند پاساژ، مدارس، کافه‌ها، رستوران، مکان‌های عمومی و... استفاده می‌شود.

بلندگو سقفی بلوتوثی
اسپیکرهای سقفی در زیبایی سقف تأثیرگذار هستند.

انواع اسپیکرهای سقفی کدام‌ها هستند؟

اسپیکرهای سقفی از دو نظر دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه هر کدام از دسته‌بندی‌ها را بررسی می‌کنیم.

1. انواع اسپیکر سقفی از نظر نوع نصب

اسپیکرهای سقفی از نظر نحوه نصب در دو دسته توکار و روکار قرار می‌گیرند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

 • اسپیکر سقفی توکار

این مدل اسپیکر را می‌توان در سقف کاذب فضای شما نصب کرد. برای نصب اسپیکر توکار لازم است که یک بُرش به اندازه اسپیکر روی سقف ایجاد شود. این مدل اسپیکرها کیفیت صدای مختلفی دارند و از صدای پس‌زمینه تا صدای بلند را شامل می‌شوند.

برای انتخاب این مدل بلندگو به ارتفاع سقف خود توجه کنید چون این بلندگو در داخل سقف قرار می‌گیرد. دو مدل نصب برای اسپیکرهای توکار وجود دارد؛ یک مدل با نصب گیره مخصوصی کنار بلندگو انجام می‌شود و مدل دیگر نصب این اسپیکر با پیچ است، به این صورت که بعد از قرار دادن اسپیکر داخل سقف مستقیما پیچ می‌شود.

 • اسپیکر سقفی روکار

اگر سقف فضای شما یک تکه است و در آن از کناف استفاده نشده بهترین انتخاب، اسپیکر سقفی روکار است. این مدل اسپیکر روکش مشبک دارد و در برخی از مدل‌های آن امکان برداشتن و تعویض این روکش وجود دارد.

2. انواع اسپیکر سقفی از نظر نحوه کارکرد

انواع اسپیکرهای سقفی از نظر نحوه کارکرد در سه دسته اسپیکر سقفی پیجینگ، اسپیکر سقفی تووی (two way) و اسپیکر سقفی بلوتوثی قرار می‌گیرند که هر کدام را بررسی می‌کنیم.

 • اسپیکر سقفی پیجینگ

این مدل اسپیکر سقفی برای مکان‌هایی مناسب است که قرار است موسیقی با صدای ملایم پخش شود. علاوه بر این، اسپیکر سقفی پیجینگ مناسب سیستم پیجینگ برای مکان‌هایی مانند بیمارستان، اداره‌ها، رستوران و کافه است. این مدل اسپیکر نسبت به اسپیکرهای two way قیمت مناسب‌تری دارند.

اسپیکر سقفی بلوتوث دار
از اسپیکر سقفی بلوتوثی ضدآب می‌توان در محیط‌های مرطوب مانند حمام استفاده کرد.
 • اسپیکر سقفی تووی (two way)

اسپیکرهای تووی را با نام میدرنج نیز می‌شناسند. استفاده از اسپیکر تووی مناسب مکان‌هایی است که موسیقی با صدای بلند پخش می‌شود و کیفیت صدا اهمیت زیادی دارد. کسانی که برای ویلای شخصی و یا منزل خود به دنبال اسپیکر سقفی هستند این مدل را انتخاب می‌کنند.

مکان‌های دیگری که از اسپیکر تووی استفاده می‌شود شامل مراکز خرید، برخی کافه‌ها، لابی هتل، ساختمان‌های لوکس، استخرها، پارک‌های سربسته و... هستند. اسپیکرهای تووی تیوتر و ووفر دارند که باعث می‌شود صداهای زیر و بم از هم تفکیک شوند و کیفیت پخش چند برابر شود.

 • اسپیکر سقفی بلوتوثی

پُرطرفدارترین مدل اسپیکر سقفی، اسپیکر سقفی بلوتوث دار است. از بلندگوی سقفی بلوتوث دار در همه مکان‌ها می‌توانید استفاده کنید. این مدل اسپیکرها نیازی به کابل‌کِشی ندارند و درون باکس بلندگوی روکار قرار می‌گیرند. همچنین اسپیکر سقفی بلوتوثی توکار داخل سقف و کناف قرار می‌گیرد. درکُل این مدل اسپیکرها نظم بیشتری دارند.

اسپیکر سقفی بلوتوث دار به گوشی یا لپ‌تاپ شما وصل می‌شود و به راحتی می‌توانید از طریق این وسایل آن را کنترل کنید. بلندگوی سقفی بلوتوث دار در دو مدل ضدآب و معمولی موجود هستند که هرکدام را که بخواهید می‌توانید تهیه کنید. معمولا در مکان‌هایی مانند حمام، استخر، پارک آبی و یا شهرهایی که آب و هوای مرطوب دارند از بلندگو سقفی بلوتوثی ضدآب استفاده می‌کنند.

خرید اسپیکر سقفی بلوتوثی چه مزایایی دارد؟

در ادامه مزایای خرید بلندگو سقفی بلوتوثی را بررسی می‌کنیم.

 • اسپیکر سقفی بلوتوثی نیازی به کابل‌کِشی ندارد و نصب آن راحت است.
 • اسپیکر سقفی بلوتوثی اکتیو است و نیازی به آمپلی‌فایر جداگانه ندارد.
 • از طریق گوشی، لپ‌تاپ و کابل AUX به راحتی می‌توانید به اسپیکر وصل شوید.
 • از بلندگو سقفی بلوتوثی در همه مکان‌ها می‌توان استفاده کرد. حتی مدل ضدآب اسپیکر سقفی بلوتوثی توکار را می‌توان در حمام، استخر و... استفاده کرد.
اسپیکر سقفی بلوتوثی توکار
برای سقف‌های یک تکه، اسپیکرهای سقفی روکار مناسب هستند.
 • با توجه به قدرت خروجی اسپیکر، توانایی اتصال به 2تا8 عدد اسپیکر پسیو دیگر را دارد.
 • اسپیکر سقفی بلوتوثی هم در مدل روکار و هم در مدل توکار موجود است.
 • برای نصب اسپیکر سقفی بلوتوثی فقط به برق احتیاج دارید.

هنگام خرید اسپیکر سقفی بلوتوثی به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای خرید بلندگو سقفی بلوتوثی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه به شما گوشزد می‌کنیم.

. فرکانس اسپیکر سقفی بلوتوث‌دار

توجه به فرکانس اسپیکر نکته مهمی در هنگام خرید محسوب می‌شود. هر چه فرکانس اسپیکر بالاتر باشد یعنی عمق و تعادل صدا بهتر است. ولی برای همه مکان‌ها نمی‌توان فرکانس بالا را انتخاب کرد. باید با توجه به شرایط محیط، فرکانس درست را انتخاب کنید.

. ارتفاع سقف

از اسپیکرهای سقفی بلوتوثی می‌توان در مکان‌هایی با ارتفاع سقف بیش از 2.7متر استفاده کرد. اگر ارتفاع سقف کمتر از این مقدار باشد، صدا به کف برخورد می‌کند و دوباره به بالا برمی‌گردد. این موضوع باعث می‌شود که در پخش صدا تأخیر و پیچیدگی ایجاد شود.

. متراژ فضا

وسعت و متراژ فضا در تعیین تعداد بلندگو نقش ویژه‌ای دارد. مثلا می‌توان از یک جفت اسپیکر در محیطی با ابعاد 3در3 و دو جفت اسپیکر در محیطی با ابعاد 5در5 استفاده کرد.

. نوع سقف و نصب اسپیکر

این مدل اسپیکرها در دو نوع توکار و روکار موجود هستند. معمولا نوع روکار به کمک گیره و پیچ مخصوص روی سقف نصب می‌شود ولی مدل توکار در داخل سقف پیچ می‌شود و فقط سرپوش آن بیرون سقف دیده می‌شود. مدل توکار برای نصب در سقف کاذب و کناف‌دار مناسب است و مدل روکار بر روی سقف‌های یک تکه نصب می‌شود.

بلندگوی سقفی بلوتوث دار
اسپیکر سقفی بلوتوثی را با گوشی یا لپ‌تاپ می‌توانید کنترل کنید.

. عمق بلندگو

عمق بلندگو گزینه مهمی برای نصب اسپیکر در سقف یا دیوار محسوب می‌شود. اندازه داده شده برای اسپیکر، عمق مورد نیاز برای سقف یا دیوار است. بلندگوهای سقفی بلوتوثی که خیلی باریک هستند معمولا قیمت بیشتری نسبت به مدل‌هایی با عمق استاندارد دارند. چون ایجاد یک صدای عالی برای عمق باریک به قطعات گران‌تری نیاز دارد.

جمع‌بندی

خرید اسپیکر سقفی بلوتوثی مزایای زیادی دارد. این اسپیکرها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و نیاز شما را در خرید اسپیکر مناسب برطرف می‌کنند. استفاده و کنترل این اسپیکرها بسیار راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد.

برای انتخاب اسپیکر مناسب، باید قیمت و امکانات آن را نیز در نظر بگیرید. مثلا بلندگوهای چند باندی که امکان اتصال به بلوتوث را دارند، بسیار با ارزش هستند. همچنین انتخاب فروشنده نیز مهم است. ممکن است فروشنده‌ای برای منافع خود شما را در خرید اسپیکر گمراه کند. راستی فروشگاه مناسبی برای خرید اسپیکر پیدا کردید؟

اگر پیدا نکردید با تیم اکوسید در ارتباط باشید. این تیم هر مدل باند سقفی و یا سیستم صوتی که نیاز دارید، متناسب با فضا و بودجه شما، برایتان فراهم کند. تیم پشتیبانی از لحظه‌ای که تصمیم به خرید می‌گیرید در کنار شماست و فقط کافیست از طریق راه‌های ارتباطی، پشتیبان خود را پیدا کنید.

شماره تماس

09354560878

×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×