نحوه اتصال میکروفون به باند؛ ساده تر از چیزی که فکر می‌کنید!

نحوه اتصال میکروفون به باند
زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر از سیستم صوتی در هیئت، مدرسه، محل کار و… استفاده می‌کنید حتما برای شما مهم است که صدا باکیفیتی بالا پخش شود. نکات مهمی برای افزایش کیفیت صدا در سیستم صوتی وجود دارند که یکی از آن‌ها نحوه صحیح اتصال تجهیزات صوتی به‌یک‌دیگر است. برای این‌که بتوانید از سیستم صوتی استفاده کنید باید نحوه اتصال میکروفون به باند را بدانید. البته که امروزه استفاده از میکروفون‌های بی‌‌سیم بسیار رایج‌تر است ولی افراد نحوه اتصال آن را نمی‌دانند و در انجام آن کمی گیج می‌شوند. اصلا نگران نباشید چرا که ما اینجایم که به شما اتصال میکروفون بی‌سیم به باند را یاد بدهیم. این کار ساده‌تر از آن چیزی‌ست که فکر می‌کنید؛ فقط تا آخر این مطلب همراه ما باشید و مراحل زیر را دنبال کنید.

چگونه میکروفون بی‌ سیم را به باند وصل کنیم؟

امروزه میکروفون‌های بی‌سیم بسیار محبوب هستند و در همه جا از خانه تا محیط کار و سالن‌ها از آن استفاده می‌شوند؛ البته اول مطمئن شوید که باند یا بلندگو، قابلیت اتصال به میکروفون‌های بی‌سیم را داشته باشد. ممکن است نحوه اتصال در بعضی از باندها کمی متفاوت باشد. اگر می‌خواهید نحوه اتصال میکروفون بی سیم به باند را بدانید فقط کافی‌ست مراحل زیر دنبال کنید تا به‌راحتی صدای شما از باند پخش شود و از آن لذت ببرید.

1. انتخاب میکروفون بی‌سیم

باید مطمئن شوید میکروفونی که انتخاب می‌کنید قابلیت اتصال به باند را داشته باشد. همین‌طور رسیور میکروفون (گیرنده میکروفون) بتواند به بلندگو وصل شود و صدا را از آن پخش کند.

2. بررسی تعداد ورودی‌های باند صوتی

باند صوتی دارای ورودی‌های متنوعی است. باید مطمئن شوید ورودی میکروفون هم در باند صوتی موردنظرتان وجود داشته باشد. ورودی‌های میکروفون بی‌سیم معمولا ورودی AUX یا بلوتوث هستند.

3. اتصال درست رسیور به باند صوتی

رسیور یا گیرنده، امواج الکترومغناطیسی را از میکروفون دریافت و پردازش می‌کند. رسیور میکروفون باید حتما به باند وصل باشد. ممکن ا‌ست رسیور از طریق ورودی بلوتوث یا AUX وصل شود.

4. روشن‌کردن میکروفون

حال وقت آن رسیده که میکروفون‌تان را روشن کنید و از وصل‌بود رسیور به آن اطمینان حاصل فرمایید.

5. تنظیم‌کردن باند صوتی

منوی تنظمیات باند صوتی را باز کرده و منبع صوتی را طبق ورودی صدایی که انتخاب کرده‌اید (بلوتوث یا AUX) تنظیم کنید.

6. تست صدا

در میکروفون چیزی بگویید و اطمینان حاصل کنید که صدای‌تان به خوبی از باند پخش می‌شود یا خیر.

7. منبع تغذیه مناسب

میکروفون باید به اندازه کافی شارژ داشته باشد تا بتواند به خوبی صدا را منتقل کند. از کافی‌بودن شارژ میکروفون اطمینان حاصل فرمایید.

چگونه میکروفون بی سیم را به باند وصل کنیم
آموزش نحوه اتصال میکروفون به باند ساده‌تر از آن چیزی ‌ست که فکر می‌کنید!

چه نکاتی را باید در نحوه اتصال میکروفون به باند در نظر گرفت؟

مواردی که در ادامه بیان می‌شود نکات تکمیلی آموزش اتصال میکروفون به باند است. حتما این موارد را پس از اتصال میکروفون چک کنید تا در استفاده از آن به مشکل برنخورید.

1- یکسان بودن پروتکل باند و میکروفون

میکروفون و باندها پروتکل‌هایی دارند که منجر به تولید فرکانس‌های صوتی می‌شوند. برای اتصال میکروفون به بلندگو این فرکانس‌ها باید هم‌سو باشند. حتما قبل از تهیه میکروفون و بلندگو از یکسان‌بودن پروتکل‌های آن‌ها مطمئن شوید؛ بهتر است از فروشنده در مورد این موضوع به‌طور دقیق مشاوره بگیرید.

یکی از فروشگاه‌هایی که می‌توانید از آن برای نحوه اتصال میکروفون به باند مشاوره بگیرید، فروشگاه اکوسید است؛ این فروشگاه با سال‌ها تجربه در نصب، راه‌اندازی و فروش انواع تجهیزات صوتی می‌تواند به شما در مورد چگونه میکروفون بی سیم را به باند وصل کنیم پاسخ بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

2537724425

2- استفاده هم‌زمان از چند میکروفون بی‌‌سیم

اگر به باند چند میکروفون بی‌‌سیم وصل است باید فرکانس‌های آن‌ها متفاوت تنظیم شود. اگر فرکانس‌های صوتی متفاوت نباشد در کانال صوتی اختلال ایجاد شده و صدای گوش‌خراشی تولید می‌شود.

3- تست‌کردن میکروفون

همیشه قبل از اجرا، میکروفون‌تان را تست کنید. امواج صوتی همواره در حال تغییر هستند؛ حتی اگر جای باند و میکروفون ثابت باشد بهتر است آن را تست کنید.

4- مطالعه دفترچه راهنما

حتما دفترچه راهنما میکروفون و باند را مطالعه کنید تا از نکات تکمیلی تجهیزات صوتی‌تان آگاه شوید.

آموزش اتصال میکروفون به باند
به نکات تکمیلی نحوه اتصال میکروفون به باند توجه کنید

چرا میکروفون‌های بی‌‌سیم پرطرفدارست؟

ویژگی‌های میکروفون‌ بی‌سیم باعث شده که امروزه از آن‌ حتی از میکروفون‌ سیمی هم بیشتر استفاده شود. قبل از دانستن نحوه اتصال میکروفون به باند باید نوع میکروفون را انتخاب کنید. میکروفون‌های بی‌سیم ویژگی‌هایی دارند که شما را مجاب به انتخاب آن‌ها می‌کنند.

1- حرکت بدون محدودیت

بدون این‌که نزدیک باند باشید می‌توانید حرکت کنید و هیچ نوع مانعی مثل سیم در حرکت شما اختلال ایجاد نمی‌کند.

2- کاربر پسند

از نظر شکل و ظاهر میکروفون‌های بی‌سیم بسیار شیک هستند. این میکروفون‌ها سیم ندارند که در دست‌وپا باشند و حین اجرا حواس تماشاگران به سیم‌ها پرت نمی‌شود.

3- اتصال به چند دستگاه

برخی از میکروفون‌های بی‌سیم قابلیت اتصال همزمان به چند دستگاه را دارند و می‌توانند موسیقی یا صدای خواننده را از چند منبع مختلف پخش کنند.

4- کیفیت صدا

میکروفون‌های بی‌سیم نسل جدید، کیفیت زیادی در انتقال و پخش صدا دارند. این میکروفون‌ها می‌توانند صدا را با کیفیت زیاد و جزئیات خیره‌کننده‌ای پخش کنند.

5- سادگی در استفاده

استفاده از میکروفون‌های بی‌سیم و نحوه اتصال میکروفون به باند بسیار ساده است. کاربر با کمی تغییرات می‌تواند خیلی راحت از این میکروفون‌ها استفاده کند.

6- کاهش هزینه

استفاده از میکروفون‌های بی‌سیم این مزیت را دارد که دیگر نیازی به کابل ندارد. کابل میکروفون به این دلیل که در دست‌وپاست خیلی سریع آسیب می‌بیند و باید پس از مدتی عوض شود.

نحوه اتصال میکروفون بی سیم به باند
امروزه میکروفون‌های بی‌سیم بسیار پرطرفدارست

کلام آخر

در این مقاله به طور کامل به نحوه اتصال میکروفون به باند پرداختیم. خیلی از افراد برای انجام این کار به مشکل می‌خورند و نمی‌توانند آن را به‌درستی انجام بدهند. درحالی که نحوه اتصال میکروفون به باند بسیار آسان است و فقط کافی‌ست مراحلی که گفته شد را به ترتیب رعایت کنید. ممکن است در جایی به مشکل بخورید یا نیازمند به راهنمایی بیشتری باشید. هر موقع با مشکلی مواجه شدید ابتدا چک کنید که مراحل را به‌درستی انجام داده‌اید یا نه و سپس به سراغ دفترچه راهنمای بلندگو و باند بروید. شما می‌توانید سوالات تخصصی خود را از فروشنده بپرسید تا از وصل‌شدن درست میکروفون به باند اطمینان پیدا کنید.

تجربه‌تان از نحوه اتصال میکروفون به باند چه بوده است؟ مدل میکروفون بی‌‌سیم و باند شما چیست؟ حین اتصال به مشکلی هم برخورده‌اید؟ ممنون می‌شویم نظرات و سوالات ارزشمند خودتان را با ما در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

سوالات متداول

1- میکروفون بی‌سیم در کجا کاربرد دارد؟

از میکروفون‌های بی‌سیم می‌توان در جشن‌ها، همایش‌ها، کنسرت، عزاداری، کنفرانس، تالار و تولد استفاده کرد.

2- به چه فروشگاهی برای تهیه باند و میکروفون می‌توانم اطمینان کنم؟

به فروشگاهی که اجناس اورجینال بفروشد؛ ضمانت اصل‌بودن کالا، گارنتی کالا، خدمات پس‌ازفروش و مجوزهای لازم را داشته باشد.

3- اگر پس از اتصال میکروفون به باند صدا پخش نشد چه کنم؟

اول مطمئن شوید که مدل میکروفون با باند همخوانی داشته باشد و سپس چک کنید مراحل گفته شده را به‌درستی انجام داده‌اید؛ در تنظیمات باند یا بلندگو بروید و مشکل‌ کارتان را پیدا کنید.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×