آمپلی فایر

نمایش 1–20 از 44 نتیجه

آمپلی فایر

RASA SOUT 240W

19,200,000 تومان

آمپلی فایر

SAMMI 900

23,900,000 تومان

آمپلی فایر

SAMMI 1200

28,800,000 تومان

آمپلی فایر

PANTECH 60

3,900,000 تومان

آمپلی فایر

PANTECH 180

9,500,000 تومان

آمپلی فایر

EMC-900

45,800,000 تومان

آمپلی فایر

BOYA M1

آمپلی فایر

MUSIC HOUSE

آمپلی فایر

AAP M700B+

ناموجود

آمپلی فایر

YAMAHA HS5

تجهیزات خانگی

AMP PTS 6 ZOON

1,000 تومان
ناموجود

آمپلی فایر

EV CP 4000

ناموجود

آمپلی فایر

D&D 1200

ناموجود

آمپلی فایر

D&D PX-1800


آمپلی فایر

انواع آمپلی فایر و کاربردهای آن + خرید و قیمت

آمپلی فایرها یا همان پاور آمپلی فایرها یکی از مهم‌ترین تجهیزات سیستم صوت هستند. یک آمپلی فایر ولتاژ و سیگنال صوتی که از میکسر آمده است را تقویت می‌کند تا ولتاژ و جریان کافی و خوبی را برای راه‌اندازی بلندگو آماده کند.

آمپلی‌فایر برای عروسی‌ها، تالارها، پیجینگ، مراسمات عمومی، حسینیه‌ها، مساجد و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرجایی که وصل کردن باند مورد نیاز باشد آمپلی فایر هم مورد نیاز است چون بلندگوهای پسیو از آمپلی فایر تغذیه می‌کنند.

خروجی صدایی که امپلی فایر می‌دهد در خروجی صدای بلندگوی ما تأثیر زیادی دارد. همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت مراسمات شادی و عزاداری، عروسی، سخنرانی، همایش، هیئات و حسینیه‌ها و ... به کیفیت صوت بستگی دارد که آمپلی فایر یکی از اجزاء بسیار حیاتی و مهم آن است. آمپلی فایرها انواع خیلی زیادی دارند. مخصوصا اگر قصد خرید آمپلی فایر را دارید حتما لازم است انواع مختلف آن را بشناسید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع آمپلی فایر و امکانات مختلف آن آشنا شویم.

تفاوت آمپلی فایر با میکسر

تفاوت آمپلی فایر با میکسر این است که میکسر کارش پردازش است اما آمپلی فایر کارش این است که صدا را از میکسر گرفته و تقویت می‌کند. میکسر کارش پردازش کردن و زیر و بم کردن صدا است.

آمپلی فایر خودرو

امکانات مختلف آمپلی فایرها

انواع ورودی و خروجی آمپلی فایرها

به‌صورت کلی آمپلی فایرها بسته به کاربردی که دارند ترمینال‌های ورودی و خروجی متفاوتی در آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مدل‌های نصبی ترمینال یا سوکت‌های یورو پاور وجود دارد. در بعضی موارد فیش‌های پیچ دار استفاده می‌شود که سوکت‌های بنانا به آن می‌خورد. در آمپلیفایر پرتابل هم که قابل حمل است فیش‌های xlr یا trs و اگر پسیو باشد به آن‌ها spicon وصل می‌شود.

حالت نرمال

آمپلی فایرها به دو روش استفاده می‌شوند. یکی این‌که بصورت نرمال از هر خروجی یک بلندگو یا چند بلندگو، بسته به توان آمپلی فایر و امپدانس و خروجی آمپلی فایر ، که به آن دوال مود می‌گویند گرفته شود. در این حالت شما می‌توانید‌ به هر یک از دو خروجی، یک الی دو اسپیکر وصل کنید.

حالت بریج

اگر بخواهیم برای یک بلندگوی خیلی قوی از حداکثر توان آمپلی فایر استفاده کنیم، اصطلاحا از حالت بریج bridge استفاده می‌شود. آمپلی فایر دوکاناله (یعنی آمپلی فایری که دارای صدای چپ و راست و حالت استریو است) وقتی به حالت بریج تغییر می‌کند، همه‌ی توان را روی یک خروجی می‌گذارد.

قیمت آمپلی فایر
قطعات مختلف آمپلی فایر

سیگنال پروسسور

داخل بعضی از آمپلی فایرها یک سیگنال پروسسور وجود دارد که از طریق آن بلندگوها قابل مدیریت هستند. مثلا آمپلی فایر یاماها DSP خاصی دارد که می‌تواند low frequency یا high frequency و bypass filter و موارد مشابه را تنظیم کند.

توان خروجی متفاوت

هر آمپلی فایر بسته به امپدانس مختلفی که دارد توان متفاوتی هم دارد. یعنی یک آمپلی فایر می‌تواند هزار وات روی دو اهم خروجی بدهد در حالی‌که آمپلی فایر دیگر 200 وات روی دو اُهم خروجی می‌دهد.

مشخصات آمپلی فایر در specification که سایت تولید کننده آن را منتشر می‌کند باید مطالعه شود و طبق نیاز خریداری شود.

خرید آمپلی فایر
آمپلی فایر

انواع مختلف آمپلی فایر

آمپلی فایر اُهمی و ولتی

آمپلی فایرها می‌توانند اُهمی باشند یا ولتی (یعنی حالت صد وُلت و هفتاد وُلت- اما حالت صد ولت مرسوم‌تر است). آمپلی فایرهای اُهمی هم مشابه همین دسته بندی را دارد.

آمپلی فایر دو کانال و چهار کانال

انواع آمپلی فایر شامل یک کانال، دو کانال، چهارکانال و هشت کانال است. با این‌حال انواع هشت کانال خیلی مرسوم نیستند. در مقابل آمپلی فایرهای دو کانال و چهار کانال مرسوم‌تر هستند.

برخلاف تصور معمول آمپلی فایرهای چهارکاناله قدرت و کیفیت بالاتری از آمپلی فایرهای دو کاناله ندارند. تفاوت آمپلی فایر چهار کاناله این است که خروجی‌های بیشتری نسبت به یک آمپلی فایر دو کاناله دارد. بنابراین اگر قدرت و کیفیت بالای صدا را بخواهید، در یک آمپلی فایر دو کاناله باید از دو بلندگوی خیلی قوی استفاده کنید در حالیکه در یک آمپلی فایر چهارکاناله از تعداد بالاتری خروجی می‌توانید استفاده کنید.

آمپلی فایر دیجیتال و آنالوگ

بعضی از آمپلی فایرها آنالوگ و ترمینالی هستند. آمپلی فایر آنالوگ هیچ گونه پورت یا مبدل برای اتصال به کامپیوتر ندارند. یک آمپلی فایر آنالوگ با فیش و اتصالات ساده‌ی XLR و Spicon به دستگاه‌های دیگر وصل می‌شود. آمپلی فایرهای دیجیتال یک DSP داخلی -یعنی یک سیگنال پروسسور داخلی- دارد. در این سیگنال پروسسور داخلی، سیگنال پردازش می‌شود و به حالت دیجیتال تبدیل می‌شود که قابلیت تبدیل به انالوگ را دارد. یعنی در این پروسه سیگنال آنالوگ داخل سیستم می‌اید، توسط پروسسی که دی اس پی دیجیتال انجام می‌دهد تبدیل به دیجیتال می‌شود. سپس از طریق پورت USB یا LAN یا RSB32 به کامپیوترها وصل می‌شوند و شما می‌توانید به‌عنوان یک امکان ویژه از این آمپلی فایرها استفاده کنید. صدا در آمپلی فایرهای دیجیتال فوق العاده است چون شما می‌توانید تنظیمات و اصطلاحا اکولایز مورد نظر خود را روی صدا ایجاد کنید.

آمپلی فایر ماشین
آمپلی فایر

یکی از مزیت‌های آمپلی فایر دیجیتال این است که با یک آی پد یا کامپیوتر می‌توانیم بلندگوهایمان را پروسس کنیم. می‌توانیم صدای آمپلی فایر را پروسس کنیم و بفهمیم چطور است و بعد آن را نسبت به چیزی که دوست داریم تنظیم کنیم.

قیمت آمپلی فایر
قیمت آمپلی فایر

کلاس A، B، C و D

آمپلی فایرها کلاس‌های مختلفی دارند. کلاس A خیلی قدیمی است و اکنون دیگر خیلی کاربردی نیست. کلاس B یک مدل بالاتر است که راندمان بهتری دارد. کلاس A ، حدود %25 راندمان دارد. کلاس B ، حدود 50 درصد راندمان دارد. کلاس A&B راندمان بهتری نسبت به دو مورد قبلی دارد. کلاس C کم کاربرد است و بیشتر در دستگاه‌های مخابراتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلاس D به طور کلی یک فصل جدید از آمپلی فایر است. البته کلاس A&B و A و B هم قابل استفاده هستند. برندهای خوبی مثل nexon ، هنوز مدل‌های A و B تولید می‌کنند اما کلاس D فصل جدیدی از آمپلی فایرها است که بین 90 تا 95 درصد راندمان دارد. این کلاس از آمپلی فایرها غالبا خیلی سبک‌تر هم هستند چرا که هیت سینک های کمتری هم دارند و با این وجود کمتر هم داغ می‌کنند. آمپلی فایرهای کلاس D برق مصرفی کمتری دارند و نسبت به برقی که مصرف می‌کنند توان بیشتری به ما می‌دهند و به‌طور کلی این مدل انقلابی در صنعت آمپلی فایر ایجاد کرده است.

آمپلی فایرهای با کلاس S، G، F، I، همه ساختاری شبیه کلاس D دارند با این فرق که راندمان آن‌ها بالاتر می‌رود. امروزه بالاترین راندمان میان کلاس‌های مختلف آمپلی فایر متعلق به سری T است.

آمپلی فایر
خرید آمپلی فایر

انتخاب آمپلی فایر با توجه به مکان مورد استفاده

آمپلی فایر و به طور کلی سیستم‌های صوتی برای مکان‌های متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هنگام خرید آمپلی فایر باید نکات بسیار زیادی را مد نظر قرار دهید. مثلا برای استفاده از آمپلی فایر در یک فضای باز یا بزرگ باید دقت کنید که آمپلی‌فایر توان خروجی و قدرت صدای بالایی داشته باشد تا هنگام بالا بردن صدا، دچار نویز نشود.

در صورتی که قصد خرید آمپلی فایر ماشین دارید باید توجه داشته باشید که آمپلی فایر در برابر ضربه و شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشد.

برای فضاهایی مثل خانه، عواملی مثل شکل ظاهری آمپلی فایر هم اهمیت پیدا می‌کند. در آمپلی فایرهای خانگی بهترین کیفیت در پخش فرکانس‌ها مورد نیاز است.

یک نکته مهم در استفاده از آمپلی فایر

از آنجا که قطعات داخل آمپلی فایرها داغ می‌شود، این دستگاه‌های صوتی معمولا مجهز به Heatsink و یا فن هستند که غالبا هم داخل رَک قرار می‌گیرد و هوا را از جلو مکش می‌کند و از پشت دستگاه خارج می‌کند تا هوای خنک باعث جلوگیری از داغ شدن دستگاه شود.

در هنگام استفاده از آمپلی فایرها در پروژه‌های مختلف باید توجه داشته که رَک باید در فضای خنکی باشد تا قطعات داخلی آمپلی فایر بتواند از طریق فن خنک شود.

چرا باید بهترین تجهیزات صوت را خریداری کنیم؟

همیشه بهترین تجهیزات صوت را بخرید. چرا که اگر مراسم یا جلسه‌ای اگر داشته باشید که برای مثال 5000 نفر در آن حضور پیدا می‌کنند در صورتی که سیستم صوتی شما بد باشد یا درست کار نکند مراسم شما برگزار نخواهد شد. مثلا زمانی‌که حاضرین نتوانند صدای مجری، سخنران یا خواننده‌ای که روی استیج هست را بشنوند حتما تجربه‌ی ناخوشایندی برای آن‌ها رقم خواهد خورد.

همان‌طور که راحت بودن مخاطبین در مراسمی که شما برگزار می‌کنید اهمیت دارد، کیفیت و قابل اطمینان بودن سیستم صوتی شما نیز به همان اندازه مهم است.

آمپلی فایر خودرو
قیمت آمپلی فایر

جمع‌بندی:

برای عروسی‌ها، تالارها، پیجینگ، مراسمات عمومی، حسینیه‌ها، مساجد و ... آمپلی فایر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرجایی که وصل کردن باند مورد نیاز باشد آمپلی فایر هم مورد نیاز است چون بلندگوهای پسیو از آمپلی فایر تغذیه می‌کنند.

آمپلی فایرها انواع مختلفی دارند که برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند. بنابراین برای خرید آمپلی فایر باید در ابتدا ببینید آمپلی فایر را برای چه هدفی می‌خواهید مورد استفاده قرار دهید. سپس با در نظر گرفتن توضیحات تولیدکننده می‌توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعضی از انواع آمپلی فایر شامل: اهمی، ولتی، اهمی‌‌‌ولتی، خانگی، برای موسیقی، برای ماشین و ... می‌شود. هر کدام از این آمپلی فایرها کاربرد خود را دارد و در کلاس‌های مختلفی ساخته می‌شوند. هر نوع آمپلی فایر خروجی‌های متفاوتی دارد. در آمپلی فایرهای خانگی بهترین کیفیت در پخش فرکانس‌ها وجود دارد در حالی‌که آمپلی فایرهای اهمی بلندگوی با کیفیتی نیاز دارند.

در صورتی که برای خرید آمپلی فایر و انتخاب نوع و برند آن یا در مورد قیمت آمپلی فایر نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید با متخصصان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×