بلندگو شیپوری و درایور یونیت

در حال نمایش 17 نتیجه


بلندگو شیپوری

خرید انواع بلندگو شیپوری با قیمت مناسب و کیفیت عالی

بلندگو شیپوری از گذشته تا به حال یکی از متداول‌ترین و رایج‌ترین انواع اسپیکر بوده و هیچ ابزاری جای آن را نگرفته است. وانتی‌ها و فروشندگان دوره‌گرد از این نوع بلندگوها برای به دست آوردن مشتری استفاده می‌کنند. کاربردهای این نوع محصولات فراوان است، در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در هر برهه‌ای از زمان مشتریان خاص خودش را دارد. به دلیل کیفیت خوب این محصولات و استقبال مشتریان، تولیدکنندگان انواع جدیدی از این کالاها را وارد بازار کردند. برای آشنایی با انواع اسپیکر شیپوری و خرید بلندگو شیپوری با بهترین مدل و مناسب‌ترین قیمت تا پایان مطلب همراه ما باشید.

خرید بلندگو شیپوری
خرید بلندگو شیپوری

اجزاء بلندگوی شیپوری

این وسیله یک بلندگوی فشرده است که می‌تواند یک میدان مغناطیسی تولید کند. صدا از این میدان مغناطیسی بیرون می‌آید و به درون شیپور هدایت می‌شود و این شیپور باعث می‌شود که پرتاب صدا بیشتر شود.

بلندگو‌های شیپوری از دو قسمت هورن و درایور یونیت تشکیل شده‌اند. درایور یونیت قطعه‌ای است که داخل هورن یا همان شیپور یا بدنه‌ی بوق مانند قرار می‌گیرد و وظیفه‌ی تولید صدا را به‌عهده دارد. در مقابل کار قسمت هورن یا شیپور این است که باعث شود پرتاب صدا هرچه بیشتر باشد.

کاربرد بلندگوی شیپوری چیست؟

بلندگوی شیپوری یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات صوتی است که در مکان‌های متنوعی برای اطلاع‌رسانی همگانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بلندگوهای شیپوری معمولا در پادگان‌ها، مناطق امنیتی، شهربازی‌ها، توسط فروشنده‌های دوره‌گرد، وانتی‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در سالن‌های اجتماعات و آمفی تئاتر و ورزشگاه‌ها و باشگاه‌ها استفاده نمی‌شود. در صحنه‌های فیلمبرداری هم معمولا از مگافون‌ها استفاده می‌شود.

قیمت بلندگو شیپوری
اسپیکر شیپوری

از بلندگوهای شیپوری اغلب برای مدیریت یک بخش یا مجتمع استفاده می‌شود. در مکان‌هایی که سروصدا زیاد است و فرد باید برای کنترل جمعیت داد بزند به جای فریاد زدن و آسیب رساندن به تارهای صوتی‌اش می‌تواند از بلندگوهای شیپوری استفاده کند. به‌طور کلی موارد استفاده از بلندگوی شیپوری را می‌توان به این‌صورت خلاصه کرد:

 • موذن‌ها برای اذان گفتن از این نوع بلندگوها استفاده می‌کنند.
 • در استادیوم، کارخانجات و راهپیمایی‌ها برای مدیریت شلوغی و جلوگیری از ازدحام از بلندگو شیپوری قوی استفاده می‌کنند تا صدا به جمعیت برسد.
 • مناطق امنیتی مثل پادگان‌ها و ...
 • شهربازی‌ها و مکان‌های شلوغ و پرجمعیت مشابه آن
 • مگافون‌ها در صحنه‌های فیلمبرداری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و دستیاران کارگردان اغلب از این وسیله برای مدیریت صحنه فیلمبرداری استفاده می‌کنند.
 • سیستم‌های پیجینگ در مجتمع‌ها و ساختمان‌ها مجهز به بلندگوهای شیپوری هستند.
 • از قدیم وانتی‌ها، نون خشکی‌ها و فروشندگان دوره‌گرد برای جذب مشتری از اسپیکرهای شیپوری استفاده می‌کرده‌اند و سالهاست که روش خود را تغییر نداده‌اند.

وقتی کاربرد یک محصول تا این حد گسترده می‌شود و در همه مشاغل و امکان مورد استفاده قرار می‌گیرد ما به سراغ بررسی ویژگی‌های آن می‌رویم چون ویژگی‌های یک محصول است که باعث محبوبیتش می‌شود. برای بررسی ویژگی‌های اسپیکر شیپوری، مطلب بعدی را از دست ندهید.

انواع اسپیکر شیپوری

کاربرد بسیار زیاد و متنوع بلندگوهای شیپوری باعث شده است این بلندگوها در انواع و اقسام مختلفی تولید و به بازار عرضه شوند.

بلندگو شیپوری کتابی
بلندگوی شیپوری

بلندگوهای شیپوری از نظر ظاهر شکل شیپور یا بوق به چند دسته تقسیم می‌شوند:

انواع بلندگوی شیپوری از نظر شکل

· بلندگو شیپوری کتابی

بدنه بلندگو شیپوری از جنس پلاستیک ABS است و در مکان‌های پر ازدحام مثل راه‌پیمایی‌ها کاربرد دارد. مشاغلی مثل وانتی‌ها و نان خشکی‌ها از این مدل اسپیکرها استفاده می‌کنند.

· بلندگو شیپوری گرد یا مخروطی

تصور اولیه‌ی ما از بلندگوی شیپوری اغلب یک بلندگوی شیپوری گرد است. بلندگوهای شیپوری اغلب از فلز تولید می‌شوند اما مدل‌های پلاستیکی هم دیده می‌شوند.

· بلندگوی شیپوری شش ضلعی

بلندگو شیپوری شش ضلعی هم اغلب مثل بلندگوی شیپوری کتابی از جنس پلاستیک ABS تولید می‌شود.

· هورن‌های حرفه‌ای

بلندگوهای شیپوری مدل دیگری دارد به نام هورن که اسپیکرهایی هستند که ساختار چوبی بزرگی دارند. با توجه به ساختار جعبه‌اش که حالت قیف دارد، پرتاب صدای خیلی زیادی می‌تواند داشته باشد. برندهای الکترو وویس و یا در میان برندهای ایرانی برندهایی مثل دایناکورو یا برندهای چینی مثل سان کینگ بلندگوهای باکیفیتی در این سبک تولید می‌کنند.

قیف در این بلندگوها باعث می‌شود که پرتاب صدا داشته باشند. یعنی حتی اگر کابینت یک بلندگوی معمولی را طوری درست کنند که حالت قیفی داشته باشد، پرتاب صدایش بیشتر می‌شود. این هورن‌های حرفه‌ای که بدنه‌ی کابینت چوبی دارند و ساختار متفاوتی دارند و حالت شیپوری ندارند. این هورن‌ها معمولا کیفیت خیلی بالاتری دارند.

بلندگو شیپوری کوچک
بلندگوی شیپوری

· بلندگوهای دستی

بوق‌های شیپوری دستی هم نوعی از بلندگو‌های شیپوری هستند که اصطلاحا به آن‌ها مگافون هم گفته می‌شود. این بلندگوها با بلندگوی شیپوری نصبی متفاوت هستند.

· بلندگوی شیپوری مولتی سل

در بلندگوی شیپوری مولتی سل، یک درایور یونیت به همراه چندین شیپور مورد استفاده قرار می‌گیرند. یعنی در حقیقت شکل هورن یا شیپور در این بلندگوها به‌گونه‌ای است که به چند هورن کوچک‌تر تقسیم می‌شود. هدف از این کار بالاتر بردن گستره‌ی پخش فرکانس صدا است.

انواع اسپیکر شیپوری از نظر اندازه

· بلندگو شیپوری کوچک

بدنه اسپیکرهای شیپوری به شکل یک مخروط یا اشکال مشابه آن است و از طریق پرتاب صدا، ولوم صدای فرد را تا حد زیادی بالا می‌برد. بلندگوهای شیپوری در ابعاد متنوعی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند و برخی مشاغل از خرید بلندگو شیپوری کوچک استقبال ویژه‌ای می‌کنند. در هنگام خرید اسپیکر به این نکته توجه کنید که هر چقدر توان یک بلندگو بیشتر باشد، اندازه آن هم بزرگتر است بنابراین اگر به دنبال یک پخش کننده صدا با قدرت و توان بالا هستید، سراغ اسپیکرهای شیپوری کوچک را نگیرید.

· بلندگوی شیپوری بزرگ

بلندگوی شیپوری بزرگ می‌تواند پرتاب صدای بیشتری داشته باشد و برای فضاهای بزرگ‌تر مناسب است.

بلندگو شیپوری از نظر قدرت

این بلندگو‌ها معمولا توانایی خیلی بالایی ندارند و هدف از تولید آن‌ها بیشتر پرتاب صدای بالا است. این بلندگو‌ها اغلب در مدل‌های 50، 70، 100 و نهایتا 150 تا 200 واتی تولید می‌شوند. برخی از اسپیکرهای شیپوری با قدرت 20 واتی و بدنه ضدآب تا سال‌های سال برای مشتری کار می‌کند و به دلیل قابلیت پخش صدا با بالاترین حد کیفیت توسط مشاغل بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته بلندگوهای حرفه‌ای و برند هم وجود دارند که با توان 1000 تا حتی 1500 وات نیز به بازار عرضه می‌شوند.

برای مکان‌های باز و اجراهایی که در آن جمعیت‌های زیادی حضور پیدا می‌کنند و هم‌زمان نیاز به کیفیت صدای بالا هم هست باید از بلندگوی شیپوری قوی و حرفه‌ای استفاده شود.

 

· بلندگو شیپوری قدیمی

بلندگو شیپوری قدیمی جز اولین‌های خانواده اسپیکرهاست به دلیل قیمت ارزان و سادگی‌اش توسط افراد و مشاغل بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلندگو شیپوری قوی
قیمت بلندگو شیپوری

ویژگی‌های اسپیکر شیپوری

 • جنس اسپیکرهای شیپوری اغلب از آلمینیوم یا پلاستیک فشرده و مرغوب است به همین خاطر صدا را به خوبی انعکاس می‌دهد و بدنه محکمی دارد.
 • یکی از مهمترین ویژگی‌های آن تنوع مدل‌ها و برندهای آن است. اسپیکرهای شیپوری در ابعاد متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شود و شکل ظاهری متفاوتش هم بر نحوه پخش صدایش تاثیر می‌گذارد مثلا مدل‌های مخروطی صدا را شبیه اکو برمی‌گردانند.
 • دسته نگهدارنده بلندگو باعث سهولت کاربر هنگام استفاده از محصول می‌شود.
 • تلاش تولیدکنندگان بر این است که مدل‌های متفاوت بلندگوهای شپیوری را با وزنی سبک تولید کنند تا کاربر به راحتی بتواند آن را با خودش حمل کند و در طولانی مدت دست بگیرد.
 • اغلب اسپیکرهای شیپوری بدنه ضدآب دارند و به همین خاطر در محیط‌های باز بر اثر رطوبت دچار خرابی یا پوسیدگی نمی‌شوند.

تنوع در ابعاد، توان و وزن بلندگو باعث شده است که افراد زیادی بر حسب نیاز و توانایی خود بتوانند جهت خرید بلندگو شپیوری اقدام کنند.

چه نوع بلندگوی شیپوری بخرم؟

همان‌طور که تا اینجای مقاله دیدیم بلندگوی شیپوری دایره‌ی بسیار متنوعی از محصولات را شامل می‌شود و این‌ می‌تواند خریدار را گیج کند. به طور کلی بلندگوی شیپوری با هدف پرتاب صدای بالا تولید می‌شود و این بلندگوها معمولا کیفیت صدای پایین یا معمولی با پرتاب صدای بالا دارند. بنابراین قبل از خرید یک بلندگوی شیپوری حتما باید کاربردی که از آن انتظار دارید را معین کنید.

اگر از بلندگوی شیپوری برای اعلام در مدرسه، شهربازی، پیجینگ یا پخش اذان در یک مسجد یا پخش صوت در دسته‌جات مذهبی یا مواردی مشابه این قرار است استفاده شود، انواع بلندگوی شیپوری معمولی قابل استفاده هستند. این بلندگوها با پرتاب صدای بالایی که دارند نیاز شما را برطرف خواهند کرد.

اما برای فضاهای باز که در آن‌ها نیاز به کیفیت صدای بالا هم باشد باید نوع دیگری از بلندگوهای شیپوری را مورد استفاده قرار دهید. این اسپیکرها یا هورن‌های حرفه‌ای که در برندهایی مثل الکترو وویس و FBTRCF و حتی برندهای ایرانی مثل آوا در بازار وجود دارند برای چنین کاربردی مناسب هستند.

مثلا برای صحن‌های حرم‌های مطهر که فضاهایی باز هستند و ممکن است نیاز به کیفیت صدای بالایی داشته باشند یا مراسم جشنی که در فضای باز برگزار می‌شوند به این نوع از بلندگوها نیاز است.

این بلندگوهای باکیفیت کیفیت یک باند حرفه‌ای را به همراه پرتاب صدای بوق به شما ارائه می‌دهند. هم‌چنین هم به صورت (ولتی-اهمی) و اهمی هم تولید می‌شوند. البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که این نوع بلندگوها قیمت خیلی بالاتری هم دارند.

خرید بلندگو شیپوری

پس از بررسی ویژگی‌های یک بلندگو حالا نوبت به انتخاب فروشنده می‌رسد. همه مشتریان برای خرید اسپیکر شیپوری با هر مدل و برندی به دنبال فروشنده‌ای می‌گردند که منصف باشد و یک محصول را با کمترین قیمت به آن‌ها بفروشد. اکوسید بزرگترین مرجع فروش اسپیکر به این نیاز مشتریان پاسخ می‌دهد چون محصولات را با بالاترین حد کیفیت و کمترین سود به خریداران می‌فروشد.

قیمت بلندگو شیپوری

اسپیکرهای شیپوری تنوع بالایی دارند و ارزش آن‌ها بر حسب ویژگی‌ها و امکاناتی که دارند، متنوع است. بلندگو شیپوری قوی دارای توان بالا و قدرت پرتاب تا 300 متر است و طبیعی است که با این ویژگی‌ها قیمت اسپیکر شیپوری قوی خیلی بالا باشد، ویژگی‌ها بر ارزش محصول و نحوه قیمت گذاری آن تاثیر می‌گذارد.

اگر قصد دارید که سال‌های سال از یک بلندگو استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم بدون توجه به قیمت، محصولی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی داشته باشد و از توان خوبی برخوردار باشد.

نتیجه گیری

بلندگوهای شیپوری در انواع قیمت‌ها و مدل‌ها تولید و به بازار عرضه می‌شود. برای انتخاب یک برند خوب باید اول انتظارات خود از بلندگو را بشناسید مثلا شما برای یک محیط کوچک می‌توانید مدل‌های کوچکتر با توان کمتر را خریداری نمایید ولی در مورد فضاهای بزرگ و ازدحام ماجرا فرق می‌کند. جهت خرید بلندگو شیپوری با قیمت مناسب با کارشناسان سایت اکوسید تماس بگیرید. حتی اگر قصد خرید ندارید و می‌خواهید که در خصوص قیمت بلندگو شیپوری یا ویژگی‌های آن اطلاعاتی به دست بیاورید، باز هم می‌توانید روی کمک کارشناسان اکوسید حساب کنید.

شماره تماس

09354560878

×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×