راهنمای خرید اسپیکر سقفی + بررسی کامل کاربردهای آن

راهنمای خرید اسپیکر سقفی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

این روزها کمتر کسی است که به دنبال سیستم صوتی نباشد. همچنین طرفداران اسپیکر سقفی نیز روز به روز بیشتر می‌شوند. چگونه می‌توان اسپیکر سقفی متناسب با فضای خود تهیه کرد؟ کاربردهای اسپیکر سقفی چیست؟ راهنمای خرید اسپیکر سقفی به شما کمک می‌کند که به جواب این سوال‌ها برسید.

معمولا اسپیکرهای سقفی انواع مختلفی دارند و کارایی هر کدام متفاوت است. به طور کلی استفاده از اسپیکر سقفی باعث می‌شود که به خرید باند و تجهیزات اضافه احتیاج نداشته باشید.

بسیاری از افراد هستند که با کارایی اسپیکر سقفی و انواع آن آشنایی ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که یک راهنمای خرید بلندگو سقفی تهیه کنیم که انواع اسپیکر سقفی را بشناسید و با کاربرد هر یک آشنا شوید. پس تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بلندگو سقفی چیست؟

در اولین قسمت از راهنمای خرید اسپیکر سقفی به معرفی این اسپیکر می‌پردازیم. بلندگو سقفی نوعی از اسپیکر است که یا به صورت روکار و یا توکار نصب می‌شود. در فضاها باز و یا بسته می‌توان این اسپیکر را نصب کرد. از ویژگی‌های بارز این مدل اسپیکر می‌توان به پخش صدای یکنواخت اشاره کرد. همچنین اسپیکرهای سقفی هوشمند بسیار پرطرفدار هستند.

اسپیکرهای سقفی که به صورت روکار نصب می‌شوند برای سقف‌هایی مناسب هستند که یک تکه است و از کناف برای تزئین آن‌ها استفاده نشده است. این مدل از بلندگوهای سقفی روکش توری دارند که در بعضی از آن‌ها امکان برداشتن توری وجود دارد.

در مقابل، اسپیکر سقفی توکار را در قسمت بریده سقف نصب می‌کنند. نصب این مدل اسپیکر مناسب افرادی است که به دنبال محتاطانه‌ترین روش نصب هستند. برای نصب این اسپیکر ارتفاع سقف خود را در نظر بگیرید.

راهنمای خرید بلندگو سقفی
راهنمای خرید اسپیکر سقفی به شما کمک می‌کند بهترین نوع اسپیکر را بخرید.

راهنمای خرید اسپیکر سقفی

برای خرید اسپیکر سقف به نکاتی باید توجه کنید که در این قسمت از راهنمای خرید اسپیکر سقفی به آن می‌پردازیم.

· هدف خود را مشخص کنید

راهنمای خرید اسپیکر سقفی به شما کمک می‌کند که هدف خود را از خرید اسپیکر مشخص کنید و تصمیم بگیرید که اسپیکر را برای چه چیزی لازم دارید. مثلا برای پخش موسیقی یا برای استفاده در مهمانی؟ شاید به دنبال گزینه‌ای باشید که مابین این دو باشد.

· نوع اسپیکر

همانطور که اشاره شد اسپیکرهای سقفی انواع مختلفی دارند؛ روکار و توکار. قبل از خرید تصمیم بگیرید که کدام مدل مناسب فضا و نیاز شما است.

· نوع نصب

اسپیکرهای سقفی روکار و توکار نصب متفاوتی هم دارند. به نوع نصب آن توجه کنید و بعد تصمیم بگیرید که کدام مدل را بخرید. نحوه نصب بلندگو سقفی برخلاف آنچه اکثر افراد تصور می‌کنند بسیار ساده و راحت است.

· بررسی ابعاد و ویژگی

به ابعاد اسپیکر توجه کنید چون مهم است مخصوصا اگر قرار است برای یک محیط خاص طراحی شود. ویژگی‌های دیگری مانند بلوتوث، ضدآب بودن و یا ویژگی‌های دیگر آن را نیز متناسب با نیاز خود در نظر بگیرید.

· فرکانس باند

فرکانس باند را بررسی کنید و مطمئن شوید که فرکانس باند برای پخش صدا در محیط مورد نظر شما مناسب باشد.

· ارتفاع سقف

برای نصب اسپیکر سقفی ارتفاع سقف نیز مهم است. برای ارتفاع‌های بیشتر از 2.7متر اسپیکرها بهینه‌تر کار می‌کنند.

· وسعت فضا

متراژ فضا و نوع نصب خود را بررسی کنید و محاسبه کنید که چقدر اسپیکرها باید صدا را پوشش دهند.

· نوع سقف

در انتخاب اسپیکر سقفی به نوع سقف خود نیز توجه کنید. مثلا اگر سقف شما از نوع کاذب است، اسپیکرهای توکار گزینه مناسب‌تری هستند.

· برند و کیفیت

کیفیت اسپیکر انتخابی شما به برند سازنده نیز بستگی دارد پس در انتخاب برند معتبر نیز دقت کنید.

راهنمای خرید اسپیکر سقفی
راهنمای خرید بلندگو سقفی، کاربردهای بلندگو سقفی

جمع‌بندی

راهنمای خرید اسپیکر سقفی به شما کمک می‌کند که نکات مهمی را هنگام انتخاب اسپیکر سقفی در نظر بگیرید. این نکات باعث می‌شود که بهترین اسپیکر را با توجه به فضا و کارایی تهیه کنید. همچنین راهنمای خرید اسپیکر سقفی اطلاعات مناسبی درباره انواع اسپیکر سقفی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر هنوز مطمئن نیستید که از کجا می‌توانید بهترین اسپیکر سقفی را بخرید پیشنهاد می‌کنم که با تیم اکوسید در ارتباط باشید. هر نوع اطلاعات و یا سیستم صوتی که نیاز داشته باشید اکوسید در اختیار شما قرار می‌دهد. فقط کافیست که با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

سوالی دارید که جواب آن در راهنمای خرید بلندگو سقفی نباشد؟ در قسمت کامنت‌ها سوال‌های خود را بپرسید تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند.

شماره تماس

02537724425

دیدگاهتان را بنویسید