معرفی بهترین سیستم صوتی برای باشگاه + نکات کلیدی

سیستم صوتی برای باشگاه
زمان مطالعه: 5 دقیقه

من صاحب یک باشگاه معروف در شهر هستم. باشگاه من همیشه شلوغ و پر رفت‌وآمد است. مراجعین باشگاه من همیشه از پایین‌بودن صدای ضبط یا بالا‌بودن آن شکایت می‌کنند. در واقع سیستم صوتی باشگاه به خوبی صدا را در همه قسمت‌های آن پخش نمی‌کند و همین باعث شکایت مراجعین من شده است. من نمی‌دانم چه سیستم صوتی برای باشگاه مناسب است و باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

در سال‌های اخیر باشگاه به عنوان یک مکان تفریحی محبوب شناخته شده است. افراد برای ورزش کردن و افزایش انرژی به باشگاه می‌روند. یکی از عواملی که در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارد موسیقی است. در واقع گوش‌دادن موسیقی حین ورزش‌کردن باعث می‌شود انرژی شما افزایش پیدا کند. به‌همین‌دلیل‌ است که موسیقی از واجبات یک باشگاه ورزشی‌ست. اگر شما صاحب یک باشگاه ورزشی هستید پس باید استفاده از یک سیستم صوتی مناسب در اولویت کار شما باشد. موسیقی می‌تواند به باشگاه شما انرژی بدهد و باعث جذب مشتری به باشگاه شما خواهد شد. اگر در انتخاب یک سیستم صوتی مناسب برای باشگاه خود سردرگم هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا به شما برای خرید یک سیستم صوتی مناسب کمک کنیم.

چرا باید در باشگاه موسیقی پخش شود؟

طبق تحقیقات روانشناسی ورزش و موسیقی یک زوج مناسب برای ایجاد انگیزه هستند. گوش دادن به موسیقی حین ورزش باعث می‌شود ضربان قلب شما بالاتر برود و از طرفی تمرکز شما حین انجام حرکات ورزشی افزایش پیدا می‌کند. وقتی هنگام ورش‌کردن موسیقی گوش می‌دهید دوپامین ترشح می‌شود؛ این هورمون نقش زیادی در افزایش شادی شما دارد. موسیقی می‌تواند حواس ورزشکار را از خستگی پرت کند و عاملی موثر در ادامه حرکات ورزشی باشد. طی تحقیقات روانشناسی موسیقی با ورزش موجب آرامش فرد شده و حتی استقامت فرد را تا 15% بالاتر می‌برد. طی تحقیقات ورزشکارانی که حین ورزش موسیقی گوش می‌دهند، حرکات آن‌ها از سرعت و هماهنگی بالایی برخوردار است. این دلایل و هزاران دلیل دیگر باعث می‌شود که افراد بخواهند حین ورزش‌کردن موسیقی گوش بدهند. پس می‌توان گفت یکی از فاکتور‌های مهم یک باشگاه خوب داشتن یک سیستم صوتی مناسب است.

مهم‌ترین عواملی که باید در خرید سیستم صوتی برای باشگاه در نظر گرفت چیست؟

اگر هنوز برای باشگاه خود سیستم صوتی تهیه نکرده‌اید، بهتر است نکات زیر را با دقت بخوانید. این نکات به شما کمک می‌کند تا برای باشگاه خود یک سیستم صوتی مناسب انتخاب کنید. خیلی از صاحبین باشگاه بدون در نظر گرفتن این نکات اقدام به‌ خرید سیستم‌های صوتی گران‌قیمتی می‌کنند که برای باشگاه مناسب نیست و باعث ضرر مالی می‌شود.

1. مساحت باشگاه

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید مساحت باشگاه شماست. شما باید در نظر بگیرید در مساحت مورد نظر شما به چه تعداد سیستم صوتی باشگاهی نیاز است. شما با نظر گرفتن مساحت می‌دانید باید از چه نوع سیستم صوتی استفاده کنید و هر سیستم صوتی کجا باید قرار بگیرد. هر چقدر مساحت باشگاه شما بیشتر باشد به تعداد بیشتری سیستم صوتی با قدرت بالاتر نیاز دارید.

سیستم صوتی باشگاه ورزشی
مساحت محیط یکی از موارد مهم در تهیه سیستم صوتی برای باشگاه است

2. آکوستیک محیط

آکوستیک در لغت به معنای ایجاد، پخش، کنترل و انتقال صدا است. محیطی که آکوستیک است امواج صوتی راحت‌تر در آن انتشار پیدا می‌کنند. وجود آیینه یا کفپوش در باشگاه از انتشار سریع صدا جلوگیری می‌کند. از طرفی اگر ارتفاع باشگاه بیشتر از 3 متر باشد یا ستون‌های زیادی داشته باشد کیفیت صدا کاهش پیدا می‌کند. اگر محیط باشگاه شما آکوستیک نیست بهتر است تغییراتی در محیط به‌وجود بیاورید تا سیستم صوتی باشگاه ورزشی شما عملکرد بهتری داشته باشد. استفاده از پنل‌های صوتی یا تغییرات در محیط از جمله اقداماتی است که شما می توانید برای آکوستیک‌کردن محیط انجام بدهید.

3. محاسبه توان مورد نیاز

بهتر است قبل از خرید سیستم صوتی توان صوتی محیط باشگاه خود را حساب کنید. برای این کار نرم‌افزار‌های زیادی وجود دارد که می‌توانند در این کار به شما کمک کنند. در واقع بر اساس سالن محیط و آکوستیک‌بودن باید توان مورد نیاز برای سیستم‌های صوتی محاسبه شود. این مقدار باید بتواند صدا را در همه قسمت‌ها پوشش بدهد.

4. زون‌بندی مناسب

هر بخش از باشگاه به ورزش مخصوصی اختصاص دارد. سیستم صوتی باید طوری نصب شود که قابلیت کنترل صدا را داشته باشد؛ مثلا در قسمت‌هایی که ورزش هوازی انجام می‌شود صدا باید بلندتر باشد ولی در قسمت‌هایی که ورزش‌های کششی و یوگا انجام می‌شود باید میزان صدا کمتر باشد. زون‌بندی باعث می‌شود شما در هر قسمت از باشگاه خود موسیقی مناسب با میزان صدای متناسب با آن ورزش را پخش کنید.

5. انتخاب تجهیزات مناسب

سیستم صوتی برای باشگاه باید مناسب شرایط و بودجه شما باشد. سیستم‌های صوتی انواع مختلفی دارند که شما باید طبق شرایط خودتان آن را انتخاب کنید. بهتر است برای انتخاب سیستم صوتی برای باشگاه عجله نکنید و با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید. خرید سیستم صوتی کار آسانی نیست و بهتر است نسبت به آن عجله نکنید.

چه نوع سیستم صوتی برای باشگاه باید گرفت؟

انواع مختلفی سیستم صوتی وجود دارند که می‌توان در باشگاه‌ از آن‌ استفاده کرد. شما بر حسب کاربرد هر مدل می‌توانید از آن در قسمت‌های مختلف باشگاه استفاده کنید.

1- بلندگوهای دیواری و ستونی

این بلندگوها به آسانی بر روی دیوار نصب شده و بیشتر مناسب پخش موسیقی‌های پس‌زمینه هستند. اگر به‌دنبال صدای خیلی بلند هستید این بلندگو‌ها به تنهایی برای سیستم صوتی باشگاه کافی نیستند. این نوع بلندگوها بیشتر در باشگاه‌های یوگا کاربرد دارند.

2- بلندگوهای دکوراتیو

این نوع از بلندگو‌ها حالت دکوری مانند و قابلیت چرخش در همه جهات مختلف را دارند. زیبایی این مدل از بلندگو باعث محبوبیت آن در باشگاه‌ها شده است.

3- بلندگو‌های اکتیو و پسیو

این مدل از بلندگو‌ها قابلیت تولید صدای بلندی را دارند و بیشتر مناسب محیط‌هایی با سقف بلند هستند. از طرفی هم روی دیوار و هم روی پایه نصب می‌شوند.

4- بلندگو‌های سقفی

اگر فضای کمی برای نصب بلندگو دارید یا فکر می‌کنید بلندگو دکور باشگاه شما را عوض می‌کند می‌توانید از بلندگو‌های سقفی استفاده کنید که هم فضای کمی را اشغال می‌کنند و هم صدا را به‌طور یکنواخت در کل باشگاه پخش می‌کنند.

سیستم صوتی باشگاهی
در تهیه سیستم صوتی مناسب باشگاه، نمونه‌های مختلف را با هم مقایسه کنید

جمع‌بندی

اگر صاحب یک باشگاه ورزشی هستید و یکی از دغدغه‌های شما سیستم صوتی برای باشگاه است، حتما تا الان با توجه به نکاتی که خوانده‌‌اید متوجه شده‌اید که چه سیستمی را باید تهیه کنید. حتما قبل از تهیه سیستم طول و عرض باشگاه، دکور باشگاه و همین‌طور تعداد افراد باشگاه را در نظر بگیرید. بهتر است بودجه خود را مطابق با شرایط تنظیم کنید و از فروشگاهی مطمئن که اجناس اورجینال دارد خرید کنید.

اکوسید با سال‌ها تجربه در زمینه فروش تجهیزات صوتی و تصویری می‌تواند به شما برای خرید سیستم صوتی باشگاه کمک کند. اگر نیاز به مشاوره بیشتر دارید می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09123629800

آیا شما هم به‌دنبال خرید سیستم صوتی برای باشگاه هستید؟ به نظر شما سیستم صوتی برای باشگاه باید چه ویژگی‌های دیگری داشته باشد؟ شما می‌توانید نظرات خود را با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1- حداقل بودجه مورد نیاز برای خرید سیستم صوتی برای باشگاه چقدر است؟

بودجه شما بستگی به برند سیستم صوتی، ویژگی‌های سیستم و شرایط باشگاه شما دارد بنابراین نمی‌توان مقدار مشخصی تعیین کرد.

2- به چه فروشگاهی برای خرید سیستم صوتی باشگاه ورزشی اطمینان کنم؟

فروشگاهی معتبر که ضمانت‌های لازم را داشته باشد.

3- چرا سیستم صوتی در باشگاه‌های ورزشی مثل باشگاه بدن‌سازی و یوگا متفاوت است؟

با توجه به نوع ورزشی که در یک باشگاه انجام می‌شود موسیقی باید پخش شود؛ مثلا یوگا نیازمند صدایی ملایم و یکنواخت است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×