۶ ویژگی مهم بهترین اسپیکر برای فضای باز

بهترین اسپیکر برای فضای باز
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در زمان دورهمی‌ها از مهمترین و پایه ثابت‌ترین وسیله غافل نشوید. بهترین اسپیکر برای فضای باز همان وسیله‌ای است که در دورهمی‌هایی که در پارک و یا هر فضا باز دیگری می‌روید به درد شما می‌خورد. اگر هنوز این اسپیکری که برای مهمانی‌های دورهمی در فضا باز مناسب باشد را ندارید ولی قصد خرید آن را دارید، پس اصلا از این صفحه خارج نشوید زیرا این مقاله مخصوص شما است. در این مقاله ما در رابطه با بهترین اسپیکر برای فضای باز صحبت می‌کنیم و تمامی ویژگی‌هایی که لازم است این باندها داشته باشند را به شما می‌گوییم.

ویژگی‌های بهترین اسپیکر برای فضای باز

در زمان خرید بهترین اسپیکر برای فضای باز به ویژگی‌هایی که این اسپیکرها باید داشته باشند توجه کنید. به صورت کلی بهترین اسپیکر برای فضای باز باید ویژگی‌هایی همچون ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

1. طول عمر باتری

از اسپیکرهای فضای باز اغلب در محیط‌های استفاده می‌شود که به برق در دسترس نباشد و یا محدود باشد، پس داشتن باتری قوی که ظرفیت بالایی داشته باشد و بتواند ساعت‌های برای شما صدا پخش کند بسیار مهم و ضروری است. در زمان انتخاب و یا خرید به این موضوع حتما توجه کنید زیرا برخی از اسپیکرهایی که برای فضای باز طراحی شده‌اند ممکن است ظرفیت و قدرت باتری پایینی داشته باشند.

2. ساختار ضد آب

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین اسپیکر برای فضای باز ضد آب و رطوبت بودن آن است. به دلیل اینکه بیشتر از نوع اسپیکرها برای دورهمی‌ها و یا مکان‌هایی مانند استخر ممکن است استفاده شود بهتر است این اسپیکرها ضد آب باشند تا اگر زمانی آب بر روی آن‌ها ریخت خسارتی وارد نشود.

3. اتصال‌ بدون محدودیت

بهترین اسپیکر برای فضای باز باید قابلیت اتصال‌های مختلف را داشته باشد تا در زمان نیاز سیستم‌های دیگر متصل کرد. یکی از پرکاربردترین نحوه‌های این اتصالات، اتصال به صورت بلوتوثی است. اتصال بلوتوثی باعث می‌شود که افراد این امکان را داشته باشند تا بدون نیاز به به سیم و کابل با صدای بلند آهنگ مورد علاقه‌شان را در میحطی باز گوش کنند.

اسپیکر برای فضای باز
اسپیکرهای ضد آب برای فضا باز بسیار مناسب است.

4. ساختاری سبک و قابل حمل

یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین اسپیکر برای فضای باز، ساختار قابل حمل آن‌ها است. به دلیل اینکه این نوع اسپیکرها برای فضای باز طراحی می‌شوند پس باید ساختاری سبک داشته باشند که به راحتی به توان آن‌ها را جابه‌جا کرد و در هر مکانی با خود همراه کرد. از این اسپیکرها در موقعیت‌های مانند پیک نیک، دورهمی‌ها و… استفاده می‌شود که به همین خاطر نیاز است این بلندگوها وزن کمی داشته باشند.

5. کیفیت صدا بالا

کیفیت صدا در هر اسپیکر بخش مهمی است ولی این موضوع در اسپیکرهای مناسب فضا باز نسبت به سایر اسپیکرها مهمتر است. بهترین اسپیکر برای فضای باز باید صدا را در فضای باز با وضوح و شفافیت بالا پخش کنند. بلندگوهایی که مناسب با فضاهای باز طراحی شده است خروجی های صدای قدرتمندتری دارد و نویزهای موجود در محیط را کاهش می‌دهد. در اغلب این بلندگوها از فناوری‌های صوتی مانند DSP (پردازش سیگنال دیجیتال) برای کیفیت صدا بیشتر و بهتر استفاده می‌شود.

6. بدنه مقاوم

این اسپیکرها در موقعیت‌های باز استفاده می‌شوند پس باید بدنه‌ای از جنس‌های مقاوم داشته باشند. برای مثال شما به زمین چمنی فکر کنید که در حال بازی در آن هستید و یکی از بهترین اسپیکر برای فضای باز درحال پخش موزیک است، اگر جنس بدنه این اسپیکر مقاوم نباشد ممکن است با ضربه توپ ناگهانی به آن، خراب شود. بیشتر این بلندگوها از جنس‌هایی از جمله پلاستیک، فایبرگلاس، آلومینیوم و … ساخته می‌شوند.

با در نظر گرفتن ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد شما می توانید بهترین اسپیکر برای فضای باز را انتخاب کنید و از شنیدن موزیک در فضای باز با کیفیت صدایی بالا لذت ببرید.

باند مناسب فضای باز
اتصال تلفن همراه به اسپیکر با استفاده از بلوتوث

نحوه مراقبت از اسپیکر برای فضای باز

نگهداری درست و اصولی از باند مناسب فضای باز یکی از عواملی است که باعث می‌شود اسپیکر شما طول عمر بیشتری داشته باشد و بهتر کار کند. در این قسمت چند مورد از مهمترین نکات در زمینه نگهداری از بهترین اسپیکر برای فضای باز نوشته شد است. آن‌ها را بخوانید و در زمینه نگهداری از باند به آن‌ها عمل کنید.

1. تمیز کردن

اسپیکرهای فضای باز نیز مانند هر وسیله‌‌ای دیگر به تمیز شدن نیاز دارند و این موضوع یکی از راهکارهایی است که باعث طول عمر دستگاه می‌شود. برای مثال موقعیتی را تصور کنید که شما و دوستان‌تان در زمینی خاکی در حال بازی هستید و از اسپیکرهایی که برای فضا باز مناسب هستند استفاده می‌کنید. بعد از تمام شدن بازی به علت اینکه اسپیکر در معرض گرد و غبار بوده است ممکن است به داخل آن خاک نفوذ کرده باشد، پس بهتر است وقتی به خانه بازگشتید حتما به وسیله‌ ابزاری مانند سشوار و …. خاک را از داخل آن خارج کنید.

2. محافظت در برابر آب

درست است که این دستگاه‌ها ضد آب است ولی باز هم بهتر است که این باندها را تا جایی که ممکن است از آب دور نگهدارید زیرا اگر مقدار زیادی آب به داخل دستگاه نفوذ کند باعث آسیب‌دیدگی به دستگاه شود.

3. جلوگیری از آسیب‌دیدگی

به علت اینکه در محیط‌های باز درصد آسیب‌دیدگی وسایل بالا است، پس بهتر است از بهترین اسپیکر برای فضای باز در برابر آسیب محافظت کنید. برای مثال موقعیتی را تصور کنید که توپ فوتبال زیر پای شما است و آن را شوت می‌کنید. ممکن است نیرو این توپ آن قدر زیاد باشد که در زمان برخورد با اسپیکر به دستگاه صدمه بزند. پس بهتر است آن را در جایی امن قرار دهید تا صدمه‌ای به دستگاه وارد نشود.

بهترین اسپیکر برای فضای باز
پخش موزیک با اسپیکر مناسب فضا باز

نتیجه‌گیری

برای خرید بهترین اسپیکر برای فضای باز باید نکات و ویژگی های مهم آن را بدانید. از جمله مهمترین ویژگی بهترین اسپیکر برای فضای باز که در این مقاله نیز به آن اشاره شد طول عمر و ظرفیت باتری باند است زیرا باند مناسب فضای باز نیاز به یک باتری با قدرت و ظرفیت بالا دارد تا بتواند در زمانی که برق در دسترس نبود در بازه طولانی کار کند. برای اینکه بیشتر با این نکات آشنا بشوید و علاوه بر آن، نحوه نگهداری از این دستگاها را بدانید، این مقاله را تا انتها بخوانید. اگر همچنان در رابطه با بهترین اسپیکر برای فضا باز سوال دارید می‌توانید از طریق کامنت‌ها آن را مطرح کنید و یا با مشاورین فروشگاه اکوسید که سال‌هاست در زمینه تجهیزات صوتی و تصویر درحال فعالیت هستند، تماس بگیرید.

 برای برقراری ارتباط با مشاورین فروشگاه اکوسید کافیست با شماره زیر تماس بگیرید. چنانچه قصد خرید این نوع اسپیکرها و یا هر نوع باند دیگری را دارید می‌توانید به فروشگاه تخصصی اکوسید مراجعه کنید و محصولی که می‌خواهید را سفارش دهید. این فروشگاه سال‌هاست که در زمینه فروش و مشاوره تجهیزات صوتی و تصویری فعالیت می‌کند.

شماره تماس :

09123629800

سوالات متداول

1. اگر اسپیکر ضد آب باشد یعنی مشکلی ندارد آن را داخل آب برد؟

به صورت کلی برای هر دستگاه ضد آبی گفته می‌شود که اگر به داخل آب برود مشکلی پیش نمی‌آید ولی بهتر است حتی‌المقدور دستگاه را به داخل آب نبرد.

2. دو ویژگی‌ مهم بهترین اسپیکرهای فضا باز چیست؟

دو ویژگی مهم که در اسپیکرها مناسب برای فضا باز وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کرد، ظرفیت باتری و کیفیت پخش صدا بالا است.

3. چگونه باید از اسپیکرها نگهداری و مراقبت کرد؟

نحوه نگهداری اسپیکرها چندان پیچیده و سخت نیست. برای نگهداری درست و اصولی از باندها باید آن‌ها را تمیز کنید، حتی‌المقدور به درون آب نبرید و درجای ایمن قرار دهید.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×