ویدئو پروژکتور لیزری، نسل جدیدی از پردازش تصاویر

ویدئو پروژکتور لیزری چیست
زمان مطالعه: 5 دقیقه

ویدئو پروژکتور لیزری، نسل جدیدی از پردازش تصاویر

با خرید ویدئو پروژکتور لیزری، سینما را به خانه و اتاق خود بیاورید. با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر برای تماشا فیلم وسریال و یا حتی تصاویر در ابعادی بزرگ‌ لازم نیست به سینما‌ها بروید. زیرا ویدئو پروژکتور لیزری دقیقا همان هیجانی را به شما می‌دهد که شما با دیدن یک فیلم در سینما تجربه می‌کنید.

این نوع از ویدئو پوژکتورها به علت اینکه با لیزر کار می‌کنند کیفیت تصویر بهتری را نسبت به نسل‌های قبلی خود یعنی پروژکتورهای لامپی ارائه می‌کنند. در این نسل از ویدئو پروژکتورها شما دیگر شاهد نویزهایی در تصویر نخواهید بود، زیرا دستگاهای نسل جدید به دلیل اینکه با لیزر کار می‌کنند نیازی به گرم شدن لامپ برای پخش و تثبیت تصویر ندارند. برای اینکه بیشتر و بهتر درک کنید که ویدئو پروژکتور لیزری چیست و چه کاربردی دارد، تا آخر این مقاله را بخوانید.

ویدئو پروژکتور لیزری چیست؟

ویدئو پروژکتورهای لیزری برای منبع نور اصلی از لیزر استفاده می‌کنند که این امر باعث ایجاد نوری با قدرت و انسجام بیشتر می‌شود. تفاوت این نوع ویدئو پروژکتور با ویدئو پروژکتورهای قدیمی مانند ویدئو پروژکتور لامپی در این است که منبع اصلی نور این ویدئو پروژکتور لیزر است.

مزایای ویدئو پروژکتور لیزری

نسل جدید ویدئو پروژکتورها به دلیل اینکه منبع نوری متمایزی نسبت به نسل قدیمی خود دارند، مزایای آن‌ها نیز متمایز شده است. برای اینکه با مزایای این نوع ویدئو پروژکتور بیشتر آشنا شوید بخش زیر را دنبال کنید.

1. کیفیت تصویر بالا

 ویدئو پروژکتورهای لیزری از لحاظ کیفیت تصویر، به مراتب از پروژکتورهای سنتی لامپی پیشرفته‌تر هستند. ویدئو پروژکتورهای لامپی به دلیل اینکه باید لامپ موجود در دستگاه به صورت کامل گرم شود تا تصویر تثبیت شود کیفیت تصویری پایین‌تر از ویدئو پروژکتورهای لیزری دارد. این پروژکتورها با ارائه تصاویر واضح، کنتراست بالا و رنگ‌های دقیق، تجربه‌ای از سینما رفتن را برای شما رقم می‌زنند.

2. عمر طولانی

از مهمترین مزیتی که بیشتر افراد به سراغ خرید ویدئو پروژکتورهای لیزری می‌روند طول عمر بالا این دستگاه است. عمر ویدئو پروژکتورهای لیزری تقریبا یک و نیم تا دو برابر از طول عمر ویدئو پروژکتورهای لامپی بیشتر است. این عمر باعث می‌شود تا دیگر نیازی به تعویض و یا نگداری مداوم از لامپ‌ها نباشد.

ویدئو پروژکتور لیزری چیست
ویدئو پروژکتور لیزری چیست؟

3. مصرف انرژی کم

پروژکتورهای لیزری به دلیل استفاده از لیزر به جای لامپ، مصرف انرژی بسیار پایینی که باعث مصرف بهینه انرژی می‌شود. از سمت دیگر به دلیل اینکه لیزر به جای لامپ در این دستگاه جایگذاری شده است، دستگاه خیلی داغ نمی‌شود و برای خنک کردن آن نیاز یبه تجهیزات گران قیمت نیست. این موضوع نه تنها به نفع محیط زیست است، بلکه باعث کاهش هزینه‌های برق نیز می‌شود.

4. روشنایی بالا

 پروژکتورهای لیزری به طور قابل توجهی روشن‌تر از پروژکتورهای لامپی هستند. همین ویژگی باعث می‌شود که در محیط‌های روشن مانند اتاق جلسات نیز بتوان از پروژکتور استفاده کرد.

5. پردازش بدون تاخیر

در ویدئو پروژکتورهای لامپی باید دقایقی صبر کرد تا لامپ تصویر گرم شود و بعد تصویر نمایش پیدا کند در صورتی که در نوع لیزری تنها کافیست دکمه روشن را لمس کرد تا تصویر پخش شود. به دلیل اینکه ویدئو پروژکتورهای باید برای بخش تصویر حتمالامپ تصویرشان کامل گرم شده باشد ممکن است در حین پخش به علت اینکه لامپ تصویر خیلی داغ نشده باشد در تصویر نویز ایجاد کنند.

6. نصب و راه اندازی آسان

 پروژکتورهای لیزری به صورت طراحی شده‌اند که بسیار کوچک با وزنی بسیار کم هستند به همین خاطر در زمان نصب آن‌ها به راحتی می‌توان آن را راه‌ انداز کرد.

ویدئو پروژکتور لیزری چیست
ویدئو پروژکتور لیزری چه معایبی دارد؟

معایب ویدئو پروژکتور لیزری

برا اینکه بهتر با ویدئو پروژکتور لیزری آشنا شوید باید از معایب آن نیز اطلاع داشته باشید. نمی‌توان فقط با خواندن مزایای آن اقدام به خرید کرد. این دستگاه لیزری نیز مانند سایر دستگاه‌های دیگری که در دنیا وجود دارد یک‌سری معایب دارد که در بخش زیر آن‌ ها را به صورت کامل نوشته‌ایم تا شما عزیزان با دیدی باز برای خرید این ویدئو پروژکتور اقدام کنید.

1. قیمت بالا

 قیمت و هزینه همیشه برای خرید یک محصول مهمترین ملاک بوده است. اگر بودجه کمی دارید، باید به سمت خرید ویدئو پروژکتورهای لامپی بروید زیرا پروژکتورهای لیزری بودجه‌ زیادی می‌خواهد و تقریبا چیزی بین 2 تا 4 برابر قیمت پرژکتورهای لامپی هستند. قیمت بالای ویدئو پروژکتورهای لیزری به دلیل مزیت‌های متفاوت و بیشتر آن نسبت به پروژکتور لامپی است.

2. حساسیت به گرد و غبار

به دلیل اینکه لیزرها به گرد و غبار حساس هستند و ممکن است در محیط‌های پرگرد و غبار دچار مشکل شوند بهتر است برای محیط‌های این‌چنینی از پروژکتورهای لیزری استفاده نکنید.

کاربردهای ویدئو پروژکتور لیزری

به دلیل اینکه دستگاه‌های لیزری مزیت‌های بیشتری دارند، کاربردهای آن نیز گسترش پیدا می‌کند. برخی از کاربردهای این ویدئو پروژکتورها عبارتند از:

1. سینماهای خانگی

ویدئو پروژکتورهای لیزری به دلیل داشتن کیفیت تصویر و وضوح رنگی بهتر می‌تواند انتخابی بسیار مناسب برای یک سینمای خانگی باشد.

2. سالن‌های کنفرانس

 ویدئو پروژکتورهای لیزری به دلیل اینکه نورپردازی و کیفیت رنگی بسیار بالایی دارند در مکان‌هایی مانند اتاق جلسات، کنفرانس‌ها و … که نورپردازی‌های زیادی دارند، بسیار مناسب است زیرا روشنایی زیاد محیط باعث کاهش کیفیت تصویر در این دستگاه نمی‌شود.

ویدئو پروژکتور لیزری چیست
ویدئو پروژکتور لیزری و لامپی

جمع بندی

ویدئو پروژکتورهای لیزری به علت مزایای متعددی که دارند، به عنوان نسل جدید پروژکتورها در دنیا شناخته می‌شوند. اگر می‌خواهید تصاویر را با کیفیت و وضوح بالا تماشا کنید، بهتر است به سراغ خرید این دستگاه بروید زیرا عمر طولانی و مصرف انرژی کم آن‌ها بسیار کم است. ویدئو پروژکتورهای لیزری مزیت‌هایی زیادی دارند که همین امر باعث شده است کاربرد آن نیز نسبت پروژکتورهای نسل قدیم بیشتر شود.

برای اینکه خیلی بهتر با این دستگاه آشنا شوید بهتر است قبل از خرید با مشاورین اکوسید که سال‌هاست در زمینه تجهیزات صوتی و تصویری فعالیت دارند تماس بگیرید و سوال‌ خود را با جوابی دقیق‌تر دریافت کنید. برای برقراری ارتباط با تیم حرفه‌ای اکوسید کافیست تا با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس :09123629800

سوالات متداول

1. در چه موقعیت‌های می توان از ویدئو پروژکتورهای لیزری استفاده کرد؟

از این دستگاه‌ها در موقعیت‌های مانند اتاق جلسات، کنفرانس‌ها و منازل می‌توان استفاده کرد.

2. ویدئو پروژکتورهای لیزری چه مزیت‌هایی دارند؟

ویدئو پروژکتورهای لیزری مزیت‌های زیادی نسبت به نسل قبلی خود یعنی ویدئو پروژکتورهای لامپی دارند ولی مهمترین مزیت پروژکتورهای لیزری عدم نیاز به لامپ، طول عمر بیشتر و کیفیت تصویر بالاتر است.

3. ویدئو پروژکتورهای لیزری چه معایبی دارند؟

ویدئو پروژکتورهای لیزری معایب خاص ندارند. تنها عیب این دستگاه هزینه بالا آن است که ممکن است باعث شود هر شخصی برای خرید آن اقدام نکند.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
×

 

سلام !

برای چت کردن در واتس اپ یکی از مخاطبین زیر را کلیک کنید

×